اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک تعداد رسانه های عربی در هفته های اخیر راپور داده اند که یک گروه از نیروهای خاص اسراییلی با هویت و تابعیت امریکایی وارد افغانستان شده است تا تمرین عملیات واقعی با گروه های اسلام گرا را در خارج از سرحدات اسراییل تجربه کنند.

بر اساس راپورات برخی رسانه‌های عربی قرار است، جمعی 90 نفره از نیروهای خاص اسراییلی وارد خاک افغانستان شده است؛ نکته حائز اهمیت حضور آنان استفاده از تابعیت و هویت امریکایی است و در همین راستا در اراضی تحت نظر امریکا در افغانستان مستقر می‌شوند.

کارخاص این گروه تمرین عملیات واقعی درمیدان جنگ با گروه‌های اسلام‌گرا در خارج از اراضی اشغالی و هدف آن‌ها کسب مهارت‌های خاص استخباراتی برای نبرد با گروه‌هایی است که دارای پشتوانه مردمی هستند.

هدف اسراییل از این تحرکات کسب تجربه درزمینه جنگ شهری است که احتمالاً در آینده با حزب‌الله لبنان که از حمایت مردمی گسترده و پشتیبانی سرزمینی برخوردار است درمی‌گیرد .

در این راپور گفته شده است که کماندوهای اسراییلی از تمامی مصونیت‌های وضع‌شده برای عساکر امریکایی برخوردارند. کماندوهای اسراییلی تعداد زیادی از باشنده گان افغان را خواهند کشت و این قانون آن‌ها را در برابر پیگردهای بین‌المللی قانونی مصون خواهد داشت؛ چراکه تابعیت امریکایی آنها دارای مصونیت قضایی است.

گفته می شود هدف اسراییل از اعزام نیروهای خاص اش به افغانستان آشنایی با تکتیک هایی است که در جنگ های غیر منظم توسط اسلام گرایان استفاده می شود.