اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بنابر گزارش یک منبع امریکایی، عساکر اسراییلی برای فاش نشدن هویت خود در افغانستان از هویت امریکایی استفاده می کنند.

پایگاه خبری وترنز تودی در گزارشی اعلام کرد که نظامیان اسراییل از سال 2004 تاکنون برای آنچه آموزش نیروهای پولیس افغانستان و مبارزه با مواد مخدر به کشورمان اعزام شده اند.
این پایگاه خبری امریکایی در ادامه تصریح کرد که حقیقت اما کاملا متفاوت است و نظامیان اسراییلی برای انجام عملیات علیه ایران و همچنین کمک به تیم های عملیاتی سیا و موساد برای انتقال تروریست های داعش از عراق و سوریه به افغانستان اعزام می شوند.
براساس این گزارش منابعی در پایگاه هوایی جلال آباد می گویند که سازمان های جاسوسی موساد و سیا حدود 18 ماه پیش مراکز آموزشی داعش را در افغانستان ایجاد کردند و از طریق پروازهای قراردادی از ترکیه و عراق تروریست ها را به افغانستان منتقل می کنند.
پیش از این نیز وی.او.پی به نقل از روزنامه راسیسکا گازتا چاپ مسکو از اعزام 90 نفر از نیروهای خاص اسراییل به افغانستان خبر داده بود.
این روزنامه روسی در ادامه نوشت که کماندوهای اسراییلی برای فاش نشدن هویت خود در افغانستان از هویت امریکایی استفاده می کنند.
گزارش ها درباره حضور نظامیان اسراییلی در افغانستان در حالی نشر شده است که کشورمان با رژیم صهیونیستی روابط دپلوماتیک ندارد و حضور نظامیان اسراییلی با هویت جعلی نقض آشکار تمامیت ارضی افغانستان است.