اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

«محمد صالح النعیمی» رییس شاخه سیاسی اتحاد قوای مردمی یمن اعلام کرد «عبدربه منصور هادی» رییس جمهور مستعفی یمن و افرادی که او را در ریاض نماینده گی می‌کنند از مسیر اصلی معادله سیاسی یمن خارج شده‌اند.

پایگاه خبری «اسپوتنیک»، راپور داد النعیمی تأکید کرد هیأت هادی موسوم به هیأت ریاض به صورت ظاهری یکی از طرف‌های گفت‌وگوهای صلح یمن در کویت هستند و در واقع اصل طرف مذاکره کننده با انصار الله کشورهای ایتلاف عربی برای تجاوز به یمن خاصتاً ایالات متحده است.

النعیمی گفت حملات هوایی ایتلاف سعودی به خاک یمن از روزی که آغاز شده متوقف نشده است و این گروه به هیچ یک از تعهدات خود در آتش‌بس پابند نبوده بلکه با ادامه شکست‌های میدانی‌اش در داخل خاک یمن و مناطق سرحدی این کشور موج حملات خود را شدیدتر کرده است.

وی همچنین با اشاره به کارشکنی‌های هیأت ریاض در روند از سرگیری گفت‌وگوهای صلح و تصمیم هادی برای کنار کشیدن از مذاکرات گفت که خوشبین است گفت‌وگوها طی چند روز آینده از سرگرفته خواهد شد و اگر در موعد تعین شده برگزار نشود حداکثر یک هفته به تأخیر می‌افتد.