اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

آژانس اطفال سازمان ملل، یونیسف اعلام کرد: بالغ بر نیم ملیون طفل یمنی به دلیل شروع جنگ با مداخله عربستان درین کشور در سال ۲۰۱۵، مکتب و تعلیم را رها کرده‌اند.

به نقل از آژانس خبررسانی فرانسه، یونیسف گفت با در نظر گرفتن این رقم، اکنون تعداد اطفالی که در یمن از دسترسی به تحصیلات محروم استند به دو ملیون نفر می‌رسد.

مریتسل رلانو، نماینده یمن در یونیسف، گفت: به دلیل محدود شدن دسترسی به آموزش و تحصیلات در یمن اکنون یک نسل کامل از اطفال درین کشور آینده‌ای تیره و تار را در پیش‌رو دارند.

وی هشدار داد که با تشدید جنگ در یمن، عازم شدن اطفال به مکتب نیز خطرناک‌تر شده چرا که اطفال در مسیر رفتن به مکتب با خطر کشته شدن روبرو استند.

او گفت: بسیاری از والدین این اطفال از بابت نگرانی نسبت به جان فرزندشان جلوی رفتن آنها را به مکتب می‌گیرند. این فقدان دسترسی به تحصیلات باعث شده که خانواده‌ها و اطفال در یمن رو به انجام اقدامات جایگزین خطرناکی مثل ازدواج زود هنگام، وادار کردن اطفال به کار و یا اشتراک اطفال در جنگ بیاورند.

بر اساس اعلام یونیسف، از سال ۲۰۱۵ تاکنون دست کم دو هزار و ۴۱۹ طفل در یمن از سوی گروه‌های مسلح استخدام شدند. همچنین تعداد ۴.۵ ملیون تن دیگر نیز با خطر قطع دسترسی به مکاتب دولتی به سبب پرداخت نشدن معاش معلمان در یمن در اثر بحران درین کشور روبرو استند.

 

موضوع : اخبار