اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

جنرال عبدالرشید دوستم معاون اول ریاست جمهوری شب دوشنبه به کابل آمد تا با شورای امنیت ملی در باره مبارزه با طالبان به نتیجه برسد.

 

یک منبع آگاه در اداره امور ریاست جمهوری به خبرنگار افتخاری ما گزارش داد که از زمان آغاز جنگ جنرال دوستم در فاریاب و جوزجان، شورای امنیت ملی به جنرال دوستم اخطار می دهد که دست از جنگ برداشته و به مرکز بازگردد.

 

اما این جنرال کار کشته که به درخواست مردم فاریاب و بعدا جوزجان وارد شمال شده است ادعا دارد که شماری از اعضای حکومت افغانستان با شورشیان طالب دست همکاری داده اند و برای تداوم عملیات نظامی سنگ اندازی می کنند.

 

با اینحال، هر دو جناح حکومت ادامه عملیات های نظامی به رهبری جنرال دوستم را مانع تداوم برنامه های شان ذکر کرده شورای امنیت ملی را وادار کردند تا به جنرال اخطار دهد که دست از جنگ برداشته به مرکز بازگردد.

 

سکوت رییس جمهور و رییس اجرایی پیرامون عملیات های نظامی در شمال به رهبری جنرال دوستم حکایت از رضایت شان ندارد بل جناب اشرف غنی عبدالله را نیز وادار کرده است تا به خواسته های حنیف اتمر تن در داده و از نابودی طالبان در شمال کشور ابراز رضایت نکند.

 

در مصاحبه های رسانه ای داکترغنی از طالبان به عنوان افراد سیاسی و واجد تفاهم و شراکت سیاسی نام می برد؛ اما دوستم مشخص کرده که طالبان دشمن افغانستان اند و هرگز آنان را برادر خطاب نمی کند.

وی می افزاید که اگر افرادی در داخل حکومت به نفع هراس افگنان فعالیت نکنند، هراس افگنان نمی توانند فعالیت های شان را در کشور انجام بدهند.

 

در هر حال فعلا جنرال دوستم به کابل آمده با شخص اول مملکت و شورای امنیت کشور به نتیجه قطعی پیرامون ادامه مبارزه در شمال با مخالفان مسلح برسد.

 

آیا جنرال دوستم موفق خواهد شد تا دوباره به تداوم عملیات های نظامی اش به شمال کشور بازگردد؟

موضوع : اخبار