اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طبق آمارهای رسمی، بیش از هزاران پناهجو در دوره بازداشت در اداره مهاجرت و گمرک امریکا مورد سوءاستفاده جنسی قرار گرفته اند.

به نقل از نیوزویک، داده های امنیت ملی امریکا نشان می دهد بین سال های مالی 2013 تا 2017، 1310 مورد آزار و اذیت جنسی پناهجویان گزارش شده است. این درحالی است که سازمان های نظارتی تخمین زده اند میزان سوء استفاده های جنسی به مراتب بالاتر از این آمار و ارقام بوده است. زیرا بسیاری از این پناهجویان به زبان انگلیسی مسلط نبوده اند و در نتیجه نمی توانستند این جنایت ها را گزارش کنند. همچنین از آنجایی که این پناهجویان باشنده امریکا محسوب نمی شدند، هیچ حقی برای گزارش ظلمی که به آنها وارد شده بود را نداشته اند.
این خبر را نخستین بار نیویارک تایمز نشر کرد. یکی از این پناهجویان زن به نام ماریا در گفتگو با نیویارک تایمز اعلام کرد اندکی پس از اینکه از یک مرکز بازداشت پناهجویان در تگزاس آزاد شد، مورد آزار جنسی یک نگهبان مرد قرار گرفت.
وی در این خصوص گفت: به من اجازه داده شد تا زمانی که دوسیه پناهنده گی من مورد بررسی قرار می گیرد، در واشینگتن دی سی بمانم. اما به جای اینکه یک انتقال امن به واشینگتن دی سی داشته باشم، نگهبانی که قرار بود من را منتقل کند، مرا در داخل ون مورد آزار و اذیت جنسی قرار داد!
گزارش ها حاکی از آن است که 8 زن دیگر هم از این نگهبان مرد به خاطر سوء استفاده جنسی از آنها شکایت کردند؛ اما این نگهبان کمتر از 2 سال را در زندان سپری کرد!
یکی دیگر از این زنان مهاجر گفت زمانی که به همراه پسر 3 ساله اش در یک مرکز بازداشت خانواده گی در پنسیلوانیا به سر می برده، از سوی یک نگهبان مرد مورد آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است، بنابر اعلام این زن 19 ساله، این نگهبان او را تهدید به اخراج از کشور کرده و به این وسیله توانسته از او سوء استفاده کند.

مسئله رسوایی های جنسی تاکنون یخَن مقامات عالی رتبه زیادی را در امریکا گرفته است. سوء استفاده جنسی از افراد حتی در پوهنتون ها و مؤسسات آموزش عالی امریکا هم یک امر عادی است! چند روز پیش هم خبر سوء استفاده جنسی داکتر یک پوهنتون در اوهایو امریکا از بیش از 100 محصل به شدت جنجال برانگیز شد.