اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یکی از عناصر جدا شده از گروه تروریستی داعش جزئیات آتش زدن معاذ الکساسبه پیلوت اردنی اسیر در نزد این گروه را فاش کرد.

گروه تروریستی داعش الکساسبه را که طیاره اش در مناطق تحت کنترول این گروه در سوریه سقوط کرده بود، برای اجرای اعدام درون قفسی محبوس کرد، سپس او را به شکل فجیعی سوزاند. داعش پس سوزاندن الکساسبه، ویدیوی آن را نشر کرد که موجی از محکومیت را به همراه داشت. حال یکی از عناصر سابق گروه تروریستی داعش در گفت وگو با شبکه تلویزیونی العربیه جزئیات سناریوی آتش زدن الکساسبه را فاش کرد.

این عضو سابق داعش که در گفت وگو با العربیه نقاب به چهره داشت، گفت که گروه داعش چگونه ملیون ها دالر برای حمایت از موتر تبلیغاتی خود اختصاص داده است.

این فرد که شبکه سعودی العربیه او را ابومصعب الاردنی خواند، گفت: ابو محمد العدنانی، سخنگوی سابق و رهبر برجستۀ داعش، که در حمله هوایی اخیر امریکا کشته شد، در عملیات اعدام الکساسبه اشتراک داشت. او، سپس، با نمایش ویدیوی آتش زدن الکساسبه، نشان داد که ابو محمد العدنانی کدامیک از عناصر داعشی نقابدار است.

ابو مصعب الاردنی با بیان اینکه الکساسبه تا لحظاتی قبل از سوختن، اصلاً نمی دانست که قرار است، چه اتفاقی برایش رخ دهد، افزود: الکساسبه اندکی تنها قبل از اعدام، وقتی روی وی پطرول ریخته شد و در قفس قرار گرفت، فهمید که قرار است سوزانده شود.

این عنصر سابق داعش افزود: تصویر برداری صحنه آتش زدن الکساسبه با چهار کمره انجام شد. آنها (فلم برداران) عناصر داعش را در جاهای خود در صحنه مستقر کردند و فلم برداری صورت گرفت. سپس تصویر و حرکت الکساسبه با این فلم مونتاژ شد.

موضوع : اخبار