اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

متاسفانه طی روزهای گذشته یا اگر بهتر بگوییم در ماه مبارک رمضانی که آخرین روز آن را پشت سر می گذرانیم، بر اثر حملات انتحاری گروه افراطی طالبان ده ها تن از هموطنان روزه دار جان خود را از دست دادند تا طالبان یک بار دیگر وحشی گری و مزدور بودن خود را به همگان اثبات کنند.

 

این سیره و رویه شیوه ی طالبان، القاعده، داعش و هر گروه تکفیری و افراطی دیگری است که غرب آنها را به وجود آورده است. انگلستان در چارچوب سیاست مبارزه با اسلام به از بین بردن آثار تاریخی و مذهبی اسلام در سرزمین‌های اسلامی روی آورد و وهابیت را با این هدف ایجاد نمود.

 

یکی از سیاست‌های استعمار انگلیس در راستای سیاست اختلاف بیانداز و حکومت کن ایجاد مذاهب خودساخته جدید بود. قادیانت در پاکستان و وهابیت در عربستان ساخته و پرداخته انگلستان بود و بهاییت نیز که با پیگیری روس‌ها از این روش آغاز شده بود توسط انگلستان مصادره شد و در خدمت انگلستان قرار گرفت.

 

خوشبختانه در ایران و پاکستان بهاییت و قادیانت نتوانستند بر کشور حاکم شوند اما وهابیت توانست بر عربستان حاکم گردد.

 

از محورهای عملکردی وهابیت این است که به بهانه اینکه پرستش ویژه خدا است کمر همت به انهدام همه آثار اسلامی به غیر خانه خدا نمود و این درست خواست انگلستان بود که از این طریق آثار تاریخی و مذهبی مربوط به اسلام را از بین ببرد.

 

از آنها سوال شده بود که چرا شما حرم پیامبر گرامی اسلام و مسجدالنبی را از بین نمی‌برید جواب داده بودند فقط از ترس عکس‌العمل مسلمانان. یعنی آنها در راستای شعار “پرستش فقط مختص خدا است” می‌خواستند حتی آثار تاریخی و حتی مقبره پیامبر اعظم (ص) را نیز از بین ببرند.

 

زیارت خانه خدا و مشارکت میلیون‌ها نفر از سراسر جهان و نقش این زیارت در گسترش اسلام‌خواهی اینک استعمار انگلستان و صهیونیسم را بر آن داشته است که نسخه مخرب‌تر وهابیت را نیز وارد بازار کنند و آن داعش است که فرماندهان آن اعلام کرده‌اند که مردم در زیارت خانه خدا به عبادت سنگ‌های آن می‌پردازند و باید خانه خدا را نیز با خاک یکسان کرده و مردم را از شرک دور کنند.

 

ابوتراب المقدسی عضو ارشد گروه تروریستی داعش اخیراً گفته است که: انشالله بزودی کسانی که سنگ ها را در کعبه می‌پرستند می‌کشیم و کعبه را ویران می‌کنیم. وی افزود مردم بخاطر اینکه سنگ‌ها را لمس کنند به مکه می‌روند نه به خاطر خدا. وی ادامه داد: به خدا قسم اگر مکه را فتح کنیم کعبه‌ای را که شما عبادت می‌کنید ویران می‌کنیم.

 

در این شعار داعش، کلیه مسلمانان از کلیه مذاهب اسلامی که به زیارت خانه خدا می‌روند و نیز از بین بردن مکه هدف داعش اعلام شده است.

 

امروز بر همگان روشن است که داعش و ابوبکر البغدادی محصول مشترک آمریکا، انگلیس و رژیم صهیونیستی هستند و خلیفه خودخوانده داعش، یک سال تمام تحت آموزش فشرده نیروهای موساد بوده است.

 

ادوارد اسنودن پیمانکار سابق اداره اطلاعات آمریکا سال پیش در این باره اظهار داشت: دستگاه‌های اطلاعاتی آمریکا، انگلیس و اسراییل در پروژه‌ای تحت عنوان «لانه زنبور» مشارکت داشتند و هدف از این پروژه، جمع کردن همه تندروها از نقاط مختلف جهان در یک مکان بود. براساس این طرح، باید دین و مذهب جدیدی در خاورمیانه به وجود می‌آمد که شعارهای اسلامی داشته باشد و احکام سختگیرانه‌ای را به اجرا می‌گذاشت و هرگونه افکار و دیدگاه دیگر را به شدت رد می‌کرد.

 

براساس اسناد فاش شده توسط اسنودن، آمریکایی‌ها به این نتیجه رسیده بودند که تنها راه حفاظت از اسراییل، ایجاد جریانی در نزدیکی مرزهای اسراییل است که سلاح خود را به سمت کشورهای اسلامی نشانه بگیرد نه اسراییل.

 

اسنودن گفت، «ابوبکر البغدادی» خلیفه خودخوانده داعش، یک سال تمام تحت آموزش فشرده نیروهای موساد بوده و درمورد علم سخنوری و الهیات هم دوره‌هایی را گذرانده است.

 

عوامل انگلستان و دست پرورده‌های وهابی استعمار انگلستان در عربستان نیز به ایفای نقش خویش در تحقق توطئه‌های انگلستان بر علیه جهان اسلام با تقویت تفکرات تکفیری و داعش مشغولند. در همین رابطه «عیسی الغیث» عضو مجلس شورای عربستان، اظهار داشت: گروه‌های تروریستی القاعده و داعش ساخته و پرداخته عربستان هستند و این گروه‌ها در دامن کشور سعودی پرورش یافته‌اند. وی با حمله به برخی مبلغان و روحانیان تندرو گفت: اکنون برخی محافل در عربستان در حال تربیت نیروهای داعش هستند، برخی مبلغان فتنه‌جو به دانشگاه‌ها، مدارس، ادارات دولتی و موسسات خیریه رفت و آمد می‌کنند و بذر تندروی را در دل مردم عربستان می‌کارند.

 

بنابراین شکل‌گیری و تقویت داعش توطئه‌ای علیه تمامیت اسلام و مسلمانان از هر مذهبی است کما اینکه کشتار شیعیان و اهل تسنن در عراق و سوریه توسط این گروه جنایتکار و اعدام علمای سنی و شیعه و نیز انهدام مراکز دینی و حتی مقابر پیامبران خدا و نیز انهدام کلیساها توسط آنها موید این ماموریت است.

 

“هنری کیسینجر” وزیر خارجه آمریکا در دولت “ریچارد نیکسون” و چهره شناخته شده صهیونیسم جهانی، حدود دو سال قبل در مصاحبه با “گلوبال ریسرچ” تاکید کرده بود که زمانی فرا خواهد رسید که رژیم صهیونیستی تا حد امکان اعراب را خواهد کشت. وی تاکید کرده بود که ما حتی جوانان خود را نیز برای چنین روزی آماده کرده‌ایم و حتی در بازی‌های کامپیوتری آنان را برای ایفای نقش آمده ساخته‌ایم.

 

کیسینجر در ادامه با اشاره به بازی‌های کامپیوتری که در دهه گذشته در آمریکا ساخته شده، دقیقاً سناریوهایی را نشان می‌دهد که قرار است اتفاق بیفتد و آمریکا با انتشار این بازی‌ها قصد داشته جوانان خود را برای شرکت در چنین جنگ‌هایی آماده کند، گفت: جوانان ما در آمریکا و غرب، آماده شده‌اند، چراکه آن‌ها برنامه‌ریزی شده‌اند تا سربازان و مسوولان توپخانه خوبی باشند.

 

وی نهایتاً به هدف غایی آمریکا از جنگ‌آفرینی در خاورمیانه اشاره می‌کند: «ما در میان خاکستر به جا مانده (از این جنگ) می‌توانیم جامعه‌ای جدید بسازیم، نظم نوین جهانی، که در آن تنها یک ابرقدرت وجود خواهد داشت، ابرقدرتی که بهترین تسلیحات را در اختیار دارد؛ ما تجهیزاتی داریم که نظیرشان را هیچ ملت دیگری ندارد، و آنها را به وقتش به جهان معرفی خواهیم کرد. وی تاکید می کند که: اگر همه چیز خوب پیش رود، نیمی از خاورمیانه، اسراییلی خواهد بود. … وای که چقدر این لحظه مسرت بخش را در رویاهای خود دیده‌ام.

 

با این تفاصیل باید گفت که طالبان هیچ بویی از اسلام نبرده اند و همراه با دیگر گروه های افراطی و تکفیری فقط در خدمت غرب هستند تا اسلام را بدنام ساخته و بتوانند از بین ببرند.

موضوع : اخبار