اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رضا ربانی رییس سنای پاکستان که پیش از این نیز مواضع تندی نسبت به امریکا داشت رفتار ترمپ را توهین به پاکستان دانست.

رضا ربانی رییس سنای پاکستان عدم ملاقات ترمپ با نخست‌وزیر پاکستان به بهانه نداشتن وقت را مضحک دانسته و آن را توهین به پاکستان دانست. او از شاهد خاقان عباسی خواسته بود تا به جای ترمپ با معاون او دیدار نکند و درخواست ملاقات وی را رد کند.

رضا ربانی از زمانی که ترمپ مواضع تندی علیه پاکستان اتخاذ کرده و اسلام‌آباد را متهم به پناه دادن به تروریست‌های فعال در افغانستان و سپس تهدید این کشور به قطع کمک‌های مالی کرده، سخنان تندی علیه امریکا بیان کرده است.

او در تهدید مستقیم دولت و نظامیان امریکایی گفته بود: اگر امریکا بخواهد غلطی در پاکستان انجام دهد خاک کشورمان را به قبرستان عساکرش تبدیل خواهیم کرد.

مواضع رییس سنای پاکستان نشان از نفرت عمومی مردم این کشور علیه امریکا دارد و پس از اظهارات ترمپ اکثر احزاب سیاسی و مذهبی پاکستان علیه ترمپ واکنش نشان داده و نسبت به عواقب این اتهامات بی‌اساس به او هشدار داده بودند.

پس از اظهارات ترمپ اسلام آباد سیاست‌های جدیدی علیه واشینگتن تصویب کرده است که طی آن هیچ مسئول امریکایی بدون اجازه حق سفر به پاکستان را ندارد، و سران امریکایی تنها حق دیدار با هم منصب خود را دارند.

گفتنی است علیرغم توصیه رضا ربانی، بامداد امروز شاهد خاقان عباسی با معاون ترمپ دیدار و در خصوص مسایل منطقوی با وی به گفتگو نشست.