اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

منابع عالی‌رتبه رژیم صهیونیستی فاش کردند که عربستان و امارات به توافق‌های محرمانه‌ای با اسراییل دست یافته‌اند که صدها ملیون دالر برای آن‌ها سود خواهد داشت.

به نقل از شبکه خبری المسیره یمن، یوسی میلمن، تحلیلگر امور نظامی و امنیتی رژیم صهیونیستی می‌گوید: برخی از کشورهای عربی به سمت اسراییل گرایش پیدا کرده‌ و به توافق‌های محرمانه نظامی و اطلاعاتی با اسراییل دست یافته‌اند که صدها ملیون دالر برای عربستان و امارات سود دارد.

وی گفت: خطری که از سوی ارتش‌های عربی اسراییل را تهدید می‌کرد کاملا از بین رفته است. این مساله به توافق‌های صلح با مصر و اردن و نیز وضعیت عراق، سوریه و لیبیا برمی‌گردد که به گروه‌هایی تقسیم شده که با یکدیگر در جنگ هستند. ارتش‌های این کشورها یا از بین رفته یا ضعیف شده‌اند.

این تحلیلگر گفت: جای این ارتش‌ها را دشمنانی گرفته‌اند که گرفتار خود و ابقایشان هستند یا مشغول جنگ در میدان‌های دیگر برای بقای خود هستند مثل حزب الله که در سوریه می‌جنگد. قبلا روابط اسراییل و اردن بهتر از الآن نبود و ما همکاری امنیتی و اطلاعاتی کلان داریم.

وی درباره روابط مصر و اسراییل گفت: روابط با مصر نیز در زمینه همکاری علیه تروریزم در سینا است. دو طرف اسراییلی و مصری درباره چگونگی برخورد با حماس در نوار غزه در حال مذاکره دائم و مستقیم هستند.

این تحلیلگر درباره داعش و جبهه النصره در سوریه گفت: به رغم گسترش حضور تروریست‌های داعش و القاعده در سرحد با سوریه اما این دو گروه چگونگی همزیستی با همسایگان اسراییلی خود را آموخته‌اند چرا که دشمنانی مهم‌تر از اسراییل و یهود دارند.

میلمن گفت: هدف اسراییل از فروش سلاح کسب سود و روابط دیپلوماتیک با کشورهای جهان سوم است. ۱۰ فیصد تجارت سلاح در جهان به دست اسراییل صورت می‌گیرد. اسراییل از قراردادهای سلاح سودهای کلانی به دست می‌آورد.

وی تأکید کرد: اسراییل در جایگاه چهارم جهانی از نظر تجارت سلاح قرار دارد.

موضوع : اخبار