اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

همزمان با آوار شدن موج انفجارها در پیشاور بر سر اطفال پاکستانی توسط طالبان، رییس ستاد ارتش پاکستان به ارگ کابل می شتابد تا با زبان بی زبانی به مردم پنجابی و پشتون تبار پاکستانی بفهماند این دروغ بزرگ را…

اصولا در سیاست خارجی خصوصا سیاست خاورمیانه که مرکز توجه قدرتهای شرق و غرب برای بدست گیری منافع استراتژیک آن است دروغ های بزرگ بسیار کاربرد و کارایی دارند و به همین راحتی است که افغانستان و هندوستان آماج نفرت مردم غیرنظامی پاکستان قرار می گیرند.

این سیاست زاری و بیزاری توامان که در طول سالهای 1381 تا 1393 جواب نداد و بیش از پیش موضع افغانستان را ضعیف در قبال پاکستان نمایاند اینبار به شکلی دیگر و بسیار ماهرانه از سوی اسلام اباد برای تفهیم اتهام به کابل بکار گرفته شده است.

مولانا فرید آگاه امور سیاسی گفت: سفر راحیل شریف به افغانستان، اگرچه در موقعیتی حساس و خاص صورت گرفته است و از قبل برنامه ریزی شده نبوده است اما بازهم از جمله سفرهایی است که بیست و یکبار توسط رییس جمهور گذشته افغانستان و یکبار هم توسط رییس جمهور فعلی تکرار شد.

راحیل شریف و اشرف غنی درحالی پای میز مذاکره بر سر عناوینی همچون تقویت مبارزه علیه تروریسم و افراط گرایی بنیادی در افغانستان و پاکستان و منطقه نشستند که تعاریف اولیه ایشان از این مفاهیم با یکدیگر در تضاد و تناقض کامل قرار دارد.

در همین راستا حتی انتظارات و مطالبات مردم ملکی از تنش های مرز دیورند گرفته تا بسته شدن مواصلات گمرکی و تبادلات تجاری و عبور و مرور تعریف ناشده پشتون ها و پنجابی ها به دو سوی مرز نیز با انتظارات و مطالبات و زمان بندی تحقق مسوولان متفاوت است.

تلف شدن اطفال بیگناه بالغ بر یکصد نفری در مکاتب پیشاور گرچه واقعه ای ضد انسانی و ضد اسلامی بود اما بزرگنمایی ان و محور قرار دادن قربانیان برای ضد تبلیغات علیه دهلی نو و کابل را نیز برنمی تابیم کما اینکه همگان اذعان دارند از سیاست زاری و بیزاری توامان بجایی نرسیده و نخواهیم رسید.