اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پس از استعفای «أبو صالح طحان» شخصی به نام «أبو عبد الله الشامی» من‌حیث قومندان شاخه نظامی گروه تروریستی «احرار الشام» انتخاب شد.

این گروه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد، نهاد موسوم به «مجلس شوراى الأحرار» الشامی را مکلف کرده است که پروگرام کاری جدید خود را ظرف شش ماه آماده کند تا تصویب شود.

روزنامه «الاخبار» لبنان گزارش داد که الشامی اصالتا ترکمن است و از زمان تأسیس این گروه چندین منصب در آن بر عهده داشته است.

یک منبع آگاه نیز اعلام کرد، هدف از چنین تصمیم‌هایی، وارد کردن جان تازه به گروه‌های تروریستی مانند احرار الشام است تا از این طریق بتوانند از مرحله رکود سیاسی و نظامی عبور کنند.

از سوی دیگر، برخی از منابع معارضان در داخل این گروه می‌گویند که استعفای طحان به خاطر نقض موارد امنیتی این گروه در «ادلب» سوریه بوده است. به گفته این منابع، وی نمی‌پذیرفته است که با «جبهه النصره» درگیر شود.

به گزارش این روزنامه، برخی از شنیده‌ها نیز از این مسئله حکایت دارد که این تغییرات شاخه سیاسی احرار الشام را شامل شده؛ به گونه‌ای که «منیر السیّال» من‌حیث جانشین «الحموی» قومندان شاخه سیاسی این گروه شده، ولی خبر قطعی در این زمینه وجود ندارد.