اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

واشینگتن کمک ۲۵۵ ملیون دالری به پاکستان را به حالت تعلیق در آورد.

مقامات وزارت امور خارجه امریکا اعلام کرده اند، که واشینگتن تا زمانی کمک ۲۵۵ ملیون دالری به پاکستان را به حالت تعلیق در می آورد که این کشور در برابر گروه های مخالف دولت و امنیت افغانستان اقدامات لازم را انجام ندهد.
دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا در راهبرد خود برای افغانستان گفته بود، که پاکستان باید دست از پشتیبانی گروه های تروریستی بکشد.
تعلیق ۲۵۵ ملیون دالری امریکا این نخستین گام رییس جمهور امریکا برای زیر فشار دادن پاکستان به خاطر دست کشیدن از پشتیبانی گروه های تروریستی می باشد.
از سوی دیگر دولت پاکستان همیشه ادعا کرده اند که از گروه های تروریستی پشتیبانی نمی کند و این ادعاها را پاکستان در حالی می کند که رهبران تروریستان در پاکستان توسط نیروهای امریکا کشته شده اند، که می توان از آن جمله از بن لادن رهبر گروه القاعده و ملا عمر و ملا منصور رهبران طالبان نام برد.
اما در سوی دیگر قضیه مقامات کشورمان همیشه پاکستان را متهم به پشتیبانی تروریست ها می نماید و عامل درگیری ها در افغانستان را پشتیبانی پاکستان از تروریست ها می داند.