اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از المیادین، رسانه‌های صهیونیستی راپور دادند که جرمنی تصمیم لغو فروش زیربحری به اسراییل را در پی تحقیقاتی که نشان دهنده احتمال دریافت رشوه و فساد مالی در این قرارداد است، اتخاذ کرده است.

این در حالی است که حدود دو هفته قبل شورای امنیت فدرال جرمنی مجوز صادرات سه زیر بحری جدید مودل دولفین به رژیم صهیونیستی را تصویب کرده بود.

اسراییل تا به حال پنج زیربحری از این مودل را در اختیار داشته و این زیربحری ها می توانند مجهز به تسلیحات هسته ای شوند.

این معامله تسلیحاتی در اسراییل بسیار بحث برانگیز و مورد اختلاف است و همچنین بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژِیم صهیونیستی در همین ارتباط متهم به فساد مالی شده است. مدعی العمومی فدرال رژیم صهیونیستی نیز تحقیقاتی را در این باره انجام می دهد.

راپور ها و اخبار متعدد اسراییلی نشان می دهد که قراداد بنیامین نتانیاهو با جرمنی در ارتباط با خرید سه زیربحری جرمن به ارزش یک و نیم ملیارد یورو، موجب ایجاد شبهه در مورد فساد نتانیاهو شده است آن هم در حالی که وزارت جنگ اسراییل تاکید دارد با این معامله مخالفت کرده است.

از سوی دیگر یائیر لبید رییس حزب صهیونیستی ییش عتید چند روز قبل گفت که بی تردید این فساد کلان ترین فساد مالی در تاریخ اسراییل به شمار می رود، زیرا مبلغ هنگفتی از بودیجه وزارت جنگ اسراییل از فلسطین اشغالی خارج شد و به یک حساب محرمانه در جرمنی انتقال یافت و از آن حساب به جیب دیوید شومرون وکیل شخصی نتانیاهو انتقال یافت، بی آنکه خود موشه یعلون وزیر جنگ وقت اسراییل از آن اطلاع داشته باشد.