اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یکی ضعف های اساسی و مکرری که در بودجه ملی وجود دارد و هر ساله به آنها اشاره و انتقاد می شود و دیگری انتقام جویی و فشار بر حکومت وحدت ملی برای تن دادن به خواست پارلمان مبنی بر معرفی وزرای جدید.

 

ئلسیبودجه ملی سال ۱۳۹۶همچنان با مشکلات سالهای گذشته وارد پارلمان شد و مثل سابق از تصویب باقی ماند. از غیرمتوازن بودن بودجه توسعه‌ای بین ولایات مختلف، مشکلات در اصولنامه تطبیق بودجه، دقیق نبودن میزان درآمد داخلی، انتقالی بودن اکثریت بودجه انشکافی، نبود پروژه‌های درآمدزا، شامل شدن پروژه‌های تکمیل شده در طرح بودجه و توجه کم به بخش معارف و زنان به عنوان دلایل رد بودجه عنوان شده اند. بودجه ملی سال ۱۳۹۶ ، ۴۶۶ میلیارد افغانی، مشمول ۲۸۷ میلیارد افغانی بودجه عادی و ۱۷۸ میلیارد افغانی  بودجه انکشافی است.

حقیقت این است که بودجه ملی افغانستان هر ساله با مشکلات همیشگی تهیه می شود که برای مردم افغانستان غیر قابل قبول است. عدم توازن یکی از مشکلات همیشگی این بودجه است. بودجه به صورت مکرر به بخش هایی از کشور توجه می کند و به بخش های دیگر کمتر توجه دارد، به مناطقی توجه زیاد تر و به مناطقی کمتر توجه دارد. بهانه های زیادی نیز برای تکرار هر ساله این موضوع آورده می شود. موضوع دیگر غیر عادلانه بودن بودجه ملی است که آن نیز هر ساله تکرار می شود. امکانات و عواید و درآمدهای دولت برای همه مردم به صورت عادلانه تقسیم نمی شوند. هنوز هم مناطق جغرافیایی افغانستان به ولایات درجه اول و دوم تقسیم می شوند و هنوز هم به ولایاتی از کشور کمتر توجه می شود و به ولایاتی دیگری بیشتر توجه می شود.

پیشنهاد بعدی:  ترمپ، امنیت مسلمانان را نشانه گرفته است!

اما با همه اینها امسال موضوع تصویب بودجه به رد صلاحیت و معرفی وزرای جدید نیز ارتباط پیدا کرده است. چندی پیش ولسی جرگه با استیضاح اکثریت وزاری کابینه، به دلیل عدم مصرف بودجه شماری از آنها را رد صلاحیت کرد و از حکومت خواست تا افراد جدیدی را به جای وزارت قبلی برای گرفتن رای تایید وکلا به پارلمان معرفی نماید. در مقابل حکومت نیز موضوع را برای اظهار نظر به ستره محکمه فرستاد و وزاری سلب صلاحیت شده را به عنوان سرپرست به پستهای قبلی شان گماشت. پارلمان نیز به تصویب بودجه به عنوان یکی از ابزارهای فشار بر حکومت نگریسته و در شماری از اظهار نظرها از تصویب و رد بودجه به عنوان ابزار فشار بر حکومت یاد شده است.

تصویب بودجه سال ۱۳۹۶ با دو معضل اساسی روبرو شده است، یکی ضعف های اساسی و مکرری که در بودجه ملی وجود دارد و هر ساله به آنها اشاره و انتقاد می شود و دیگری انتقام جویی و فشار بر حکومت وحدت ملی برای تن دادن به خواست پارلمان مبنی بر معرفی وزرای جدید. از طرفی  جنجال های ولسی جرگه و حکومت برای تصویب پارلمان هر ساله، باعث می شود تا ادارات دولتی و در کل تمام بخش های کشور در بلاتکلیفی و سردرگمی به سر ببرند و نتوانند به وظایف و برنامه هایشان رسیدگی کنند.

دولت افغانستان باید در تفاهم با پارلمان اول از همه موضوع سلب صلاحیت وزرا را به جدایی در فضایی کاملا حرفه ای و قانون بحت و بررسی نماید و نگذارد تا یک موضوع کاملا حقوقی به ابزاری برای انتقام گیری های سیاسی بدل شود و مردم افغانستان از این جهت صدمه و آسیب ببینند. وکلای پارلمان نیز با درک این موضوع از هر گونه موضع گیری در مورد پارلمان با عطف توجه به موضوع سلب صلاحیت وزرا اجتناب ورزند.

پیشنهاد بعدی:  فارسی افغانستان و چالش‌های پیش رو

اما بحث عدم توازن و عادلانه بودن بودجه کاملا یک خواست ملی و قانونی است که نمایندگان مردم نباید از آن به راحتی بگذرند. عدالت و توازن اصولی هستند که باید در تمامی کارهای دولتی به خصوص بودجه ملی که پایه فعالیت های سیاسی و اجتماعی و اقتصادی است در نظر گرفته شود. هیچ بهانه ای برای نادیده انگاشته شدن عدالت و توازن در بودجه ملی نباید مطرح شود.

موضوع : اخبار