اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به راپور آژانس خبررسانی فرانسه، وزارت امور داخله جرمنی در پاسخ کتبی به سوال پارلمان این کشور، از زخمی شدن بیش از ۵۶۰ نفر از جمله ۴۳ طفل در این حملات خبرداد.

 

در این نامه با اشاره به اینکه، کسانی که از کشور خود فرار و از جرمنی درخواست کمک می کنند مستحق سرپناهی امن هستند، آمده است: حکومت جرمنی خشونت را به شدت محکوم می کند.

 

وزارت امور داخله جرمنی به نقل از آمارهای پولیس این کشور اعلام کرد: در سال گذشته بیش از دو هزار و ۵۴۵ حمله علیه پناهجویان صورت گرفته و تاکنون در این باره مقایسه ای با سالهای قبل انجام نشده چراکه آمار این نوع حملات به طور جداگانه تنها در سال ۲۹۱۶ در دسترس می باشد.

 

همچنین در سال گذشته، دستکم ۹۸۸ پناهگاه مهاجران و پناهجویان هدف حمله و آتش سوزی قرارگرفته که این رقم در مقایسه با سال ۲۰۱۵ که بیش از هزار مورد حمله مشابه ثبت شده، کاهش یافته است. این در حالی است که در سال ۲۰۱۴ تنها ۱۹۹ مورد حمله به پناهگاه مهاجران راپور شده است.

 

حملات نئونازی ها به اردوگاه پناهنده گان پس از آن شدت گرفت که جرمنی در سال ۲۰۱۵ در اوج بحران پناهنگان در اروپا، از حدود ۸۹۰ هزار پناهجو به خاک این کشور استقبال کرد.

موضوع : اخبار