اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رییس‌جمهور منتخب امریکا پس از محکوم شدن شهرک‌سازی‌های اسراییل در سازمان ملل، این نهاد بین‌المللی را در توییتر زیر سؤال برد.

 

آسوشیتد پرس روز گذشته راپور داد؛ با گذشت چند روز از تصویب یک قطعنامه ضد اسراییل در سازمان ملل به دلیل شهرک‌سازی‌های این رژیم در کرانه غربی و بیت‌المقدس شرقی، دونالد ترمپ – رییس‌جمهور منتخب امریکا – با ارسال یک توییت ، اثرگذاری و اعتبار این نهاد بین‌المللی را زیر سؤال برد.

ترمپ، سازمان ملل را کـَلـَبی نامید که به مردم اجازه می‌دهد اوقات خوشی داشته باشند.

 

در پیام توییتری ترمپ آمده است: سازمان ملل ظرفیت بالایی دارد؛ اما تنها به کـَلـَبی تبدیل شده است که مردم در آن دور هم جمع می‌شوند، حرف می‌زنند و اوقات خوشی را سپری می‌کنند.

ترمپ همچنین روز جمعه در حساب توییتری خود نوشته بود سازمان ملل از 20 جَنیوری (زمان آغاز ریاست‌جمهوری وی) شرایط متفاوتی خواهد داشت.

محکومیت رژیم اسراییل در سازمان ملل و امتناع اوباما از وتوی قطعنامه ضداسراییلی، برای ترمپ چندان خوشایند نبود.

 

ترمپ دیسِمبر سال گذشته به آسوشیتد پرس گفته بود می‌خواهد در قبال مسئله فلسطین و اسراییل، موضعی کاملاً خنثی اتخاذ کند. اما با گذشت زمان و جدی‌تر شدن کاندیداتوری ترمپ، لحن وی به سمت حمایت از اسراییل متمایل شد. وی با ادبیاتی تحقیرآمیز درباره فلسطینی‌ها صحبت کرده است و آن‌ها را افرادی معرفی کرده است که تحت کنترول گروه‌های تروریستی هستند یا آن گروه‌ها را نادیده می‌گیرند.

به نوشته آسوشیتد پرس، پیام توییتری ترمپ، بیشتر اقداماتی را که در سازمان ملل با 193 عضو انجام می‌شود، نادیده می‌گیرد. شورای امنیت سازمان ملل در سال 2016، بیش از 70 قطعنامه لازم‌الاجرا تصویب کرد. مجمع عمومی سازمان ملل نیز ده‌ها قطعنامه در حوزه‌های مختلف به تصویب رساند.

موضوع : اخبار