اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از روزنامه انگلیسی ایندیپندنت ، همزمان با تشدید فشارها بر تیم دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا در رابطه با ارتباط های احتمالی آنها با روسیه،‌ جکی اسپیر دموکرات ارشد کانگرس امریکا و عضو کمیته منتخب اطلاعاتی مجلس نماینده گان گفت که احتمالا ترمپ قبل از اینکه کانگرس اقدام به استیضاح او کند، از سمتش کناره گیری خواهد کرد.

اسپیر با اشاره به اینکه تلاش ترمپ برای معذور داشتن اعضای خانواده اش و از طرفی اقدام او در اخراج کسی که برای رسیده‌گی به دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 امریکا منصوب شده است، می تواند منجر به رای گیری درباره استیضاح ترمپ در کانگرس شود،‌ گفت: من همیشه فکر کرده ام که او (ترمپ) هیچ وقت نمی تواند دوره کامل (ریاست) را تکمیل کند و بیشتر متقاعد شده ام که او قبل از اینکه هر گونه استیضاحی اتفاق بیفتد، کناره گیری خواهد کرد.

ایندیپندنت نوشت که جدیدترین راپور ها حاکی از آن است که رابرت مولر مشاور خاص رسیده‌گی به دوسیه تبانی ترمپ با روسیه،‌ در حال استفاده از یک هیئت منصفه عالی در ادامه تحقیقاتش است که این بدان معناست تحقیقات او به یک فاز جدید و به مراتب جدی تری ورود کرده است.

بر این اساس، استیضاح ترمپ به رای اکثریت قانونگذاران مجلس نماینده گان و به عبارتی آراء 50 به علاوه یک نفر از آنها نیازمند است و بعد از رای گیری مجلس نماینده گان، محاکمه در سنا شروع می شود و در آنجا نیز به دو سوم آراء نماینده گان برای حذف ترمپ از قدرت نیاز است.

اسپیر با توضیح شباهت عجیب بین ترمپ و ریچارد نیکسون رییس جمهور اسبق امریکا که او نیز بعد از تلاش ها برای استیضاحش، از قدرت کناره گیری کرد، گفت که ترکیب فعلی مجلس نماینده گان به معنای این است که تنها لازم است که 24 نفر از جمهوریخواهان این مجلس به دموکرات ها ملحق شوند تا استیضاح ترمپ به تصویب برسد.

مولر در ماه مه و بعد از اقدام ترمپ در اخراج جیمز کومی رییس سابق اف بی آی، توسط وزارت عدلیه امریکا من‌حیث مشاور خاص رسیده‌گی به دوسیه تبانی ترمپ با روسیه منصوب شد. تیم فعلی مولر متشکل از ده ها محقق و از جمله مدعی العموم های فعلی و سابق وزارت عدلیه امریکا است که تجربه رسیده‌گی به جرایم سازمان یافته و کلاهبرداری های مالی و رشوه خواری های بین المللی دارند.

از طرف دیگر، سناتورهای امریکایی دو پلان را با هدف حفاظت از آقای مولر در برابر اقدام احتمالی ترمپ در اخراج وی با هدف مهار تحقیقات درباره دخالت روسیه در انتخابات امریکا، معرفی کرده اند. در حال حاضر، تیم دفاعی ترمپ نیز در حال پیگیری تعارض منافع مانند کمک های سیاسی به دموکرات ها از جمله هیلاری کلینتون در گذشته کاری اعضای تیم تحقیقاتی مولر است.