اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روزنامه امریکایی با نشر یادداشتی، درباره نوع نگاه رییس جمهور امریکا به واقعیت‌ها و نحوه تاثیرپذیری وی از یک کشیش امریکایی سخن گفت.

 

کارل سدراستورم در مقاله خود در گاردین می نویسد: ترمپ در سخن گفتن از میزان موفقیت پلان ها و پروژه هایش بسیار اغراق کرده است زیرا زمانی که روزنامه نیویارک تایمز 61 پلان سرمایه گذاری ترمپ را بررسی کرد متوجه شد که 40 فیصد آنها پروژه هایی ناموفق بوده اند؛ هرچند این امر مانع از آن نشد که من‌حیث یکی از تاجران موفق، تبلیغات انتخاباتی خود را آغاز کند.

 

به نوشته گاردین، ترمپ ادعا کرده بود که میزان ثروتش بیش از 10 ملیارد دالر است، حال آنکه روزنامه فوربس آنها را حدود 4.5 ملیارد دالر تخمین زده است.

 

نویسنده مقاله این سوال را مطرح می کند که آیا مبالغه گویی ترمپ درباره میزان ثروتش، دروغ به شمار می آید یا نه؟ و خود پاسخ می دهد که نورمن ونسنت بیل کشیش امریکایی آن را دروغ نمی داند؛ زیرا این امر، نوعی دعوت به فرض کردنِ موفقیت است، هرچند که واقعیت بسیار بد باشد؛ و اندکی مبالغه نیز اشکالی ندارد.

 

كارل سدراستورم بر این باور است که ترمپ مانند بیل رفتار می کند؛ زیرا داستانهای بسیاری برای مردم نقل می کند و خود را در آنها یک قهرمان جلوه می دهد؛ زمانی که ترمپ تغییر شرایط جوی را منکر می شود و یا به یک حمله تروریستی که اتفاق نیفتاده، اشاره می کند و از آمارهای نادرست جرم و جنایت سخن می گوید؛ در واقع او دروغ نگفته است! بلکه این امر بیانگر رفتار و اقدامی است که وی در زمانی معین، شاید پس از مشاهده اخبار در شبکه فاکس نیوز یا بریت بارت و یا انفو ورز در ذهن خود متصور می شود!

موضوع : اخبار