اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سناتورهای جمهوری‌خواه از ترمپ ناامید شده اند و روابط شان بهم خورده است…

به نقل از نشریه هیل، روابط دونالد ترمپ، رییس جمهوری امریکا با جمهوری‌خواهان سنا روز‌به‌روز در حال بدتر شدن است.

به نوشته این نشریه، جمهوری‌خواهان سنا از فقدان نظم و ترتیب در ترمپ و شیوه هرج‌و‌مرج‌گونه دولتداری وی خسته شده‌اند.

شدیدترین انتقاد از ترمپ را باب کورکر، رییس کمیته روابط خارجی سنای امریکا بر زبان آورده است، اینکه ترمپ همچنان نتوانسته است ثبات یا لیاقت خود را نشان دهد، امری که برای نشان دادن موفق بودنش به آن نیاز دارد.

استراتیژیست‌های حزب جمهوری‌خواه می‌گویند که احتمالا ناخشنودی کورکر از ترمپ طی یک هفته و نیم اخیر بهبود یافته است، زمانی که ترمپ کوریای شمالی را نسبت به مواجهه با آتش و خشمی که دنیا به خود ندیده است تهدید کرد.

سناتور جمیز لانکفورد، دیگر عضو جمهوری‌خواه سنای امریکا روز جمعه از ترمپ به خاطر اینکه به وضوح سپیدبرترپندارها را محکوم نکرد، انتقاد کرد.

از طرف دیگر، تعدادی دیگر از سناتورهای امریکایی، در پی انتقاد ترمپ از جف فلیک، سناتور جمهوری‌خواه منتخب از ایالت اریزونا، از وی حمایت کردند. از جمله این افراد، میچ مک‌کنل، رهبر اکثریت سنای امریکا است.

میچ مک‌کانل در یک پیام تویتری در حمایت از فلیک نوشت: جف فلیک، یک سناتور عالی و یک حامی خستگی‌ناپذیر برای اریزونا و کشور ما است. وی حمایت کامل مرا دارد.

سناتور جان مک‌کین، نیز در مقابل انتقاد و حمله ترمپ، از جف فلیک حمایت کرد. مک‌کین حدود سه هفته پیش بود که با رأی منفی خود، مانع از تصویب لایحه مدنظر ترمپ برای اصلاح قانون خدمات صحّی شد. مک‌کین در پیامی تویتری در حمایت از فلیک نوشت: جف فلیک یک قانون‌گذار پابند به اصول بوده و همواره آنچه را که برای مردم درست بوده، انجام داده است.

سناتور لیندسی گراهان نیز اوایل هفته پیش نیز در مقابل ترمپ واکنش نشان داد. وی گفت که واکنش ترمپ به خشونت‌ها در شارلوتس‌ویل تنها موجب تشویق گروه‌های سفیدبرتر پندار شد.

موضوع : اخبار