اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

واشینگتن‌پست راپور داد؛ ترمپ با نشر چندین پیام در توییتر، بیل کلینتون، چهل و دومین رییس جمهور امریکا و همسر هیلاری کلینتون را به ارایه اطلاعات غلط درباره مکالمه تلیفونی آن‌ها پس از انتخابات ریاست جمهوری امریکا متهم کرد.
چند روز پیش مطلبی در روزنامه کم نام و نشان رکورد ریویو نشر شد که در آن از بیل کلینتون نقل شده بود که ترمپ، یک روز پس از انتخابات با وی تلیفونی تماس گرفت و از ادبیاتی محترمانه استفاده کرد.

اما به نوشته این روزنامه که در شهر کوچک  چاپاکوا در نیویارک به شکل هفتگی نشر می‌شود وقتی مردی از کلینتون پرسید آیا ترمپ باهوش است؟ کلینتون پاسخ داد: او چیز زیادی نمی‌داند. چیزی که او به خوبی می‌داند این است که چطور مردان سفیدپوست عصبانی را به رأی دادن به خودش ترغیب کند.
اما ترمپ با نشر چند پیام در حساب توییتر خود، خطاب به 17 ملیون و 600 هزار نفری که وی را دنبال می‌کنند نوشت: بیل کلینتون گفت من پس از انتخابات به او تلیفون زدم. اینطور نیست! … کلینتون چیز زیادی نمی‌داند. … به خصوص این که چطور مردم را به رأی دادن در ایالت‌های کلیدی تشویق کند؛ آن هم با بودجه نامحدودی که در اختیار دارد. … تمرکز آن‌ها بر ایالت‌های نادرستی بود.
پیروزی الکتورال ترمپ با موفقیت غیرمنتظره او در سه ایالت پنسیلوانیا، میشیگان و ویسکانسین به دست آمد. هیلاری کلینتون در زمان انجام مبارزات انتخاباتی در ویسکانسین و میشیگان چندان حضور نیافت.
این در حالی است که چند ساعت پس از پیام‌های توییتری ترمپ، بیل کلینتون نیز در توییتر گفته‌های رییس جمهور منتخب امریکا را تأیید کرد. وی در حساب توییتر خود نوشت: دونالد ترمپ و من، درباره یک موضوع توافق نظر داریم: من بعد از انتخابات به او تلیفون زدم.
خانواده‌های ترمپ و کلینتون در چند دهه اخیر، روابط نزدیک و صمیمانه‌ای داشته اند؛ تا جایی که یکی از تفریحات مشترک بیل کلینتون و دونالد ترمپ، بازی گلف بوده است.

موضوع : اخبار