اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کوریای شمالی اعلام کرد: امریکا اصلی ترین عامل تشدید تنش ها و مسئول همه اتفاقات ناگوار در منطقه شبه جزیره کوریااست!

 

همچنین مدیر موقت سابق سازمان سیا گفت: اقدامات رییس جمهوری امریکا روند تقابل میان امریکا و کوریای شمالی را بدتر کرده است.

 

به راپور آژانس خبررسانی اسپوتنیک روسیه، مایک مورل در حالی روز جمعه این مسئله را در مصاحبه با شبکه سی بی اس اعلام کرد که مقامات امریکایی اخیرا از اعزام ناو گروه تهاجمی امریکا به سمت شبه جزیره کوریادر بحبوحه تشدید تنش ها در این شبه جزیره خبر دادند.

 

مورل در این مصاحبه گفت: ما رییس جمهوری جدیدی داریم که کیم جونگ اون رهبر کوریای شمالی تلاش می کند، وی را به میز مذاکره بکشاند اما ما اوضاع را بدتر می کنیم. ما با اعزام ناو طیاره بر در حال تشدید بحران هستیم.

 

اعتراف این مقام سابق امریکا بر مقصر بودن دولت ترمپ در تشدید بحران در شبه جزیره کوریا درحالی اعلام شده است که الکساندر ماتسگورا سفیر روسیه در کوریای شمالی نیز اعلام کرد که اعزام این ناو طیاره بر امریکا در نزدیکی کوریای شمالی یک اقدام تحریک آمیز است و کمکی به کاهش تنش ها در شبه جزیره کوریا نمی کند.

 

در همین حال کوریای شمالی با اعلام اینکه امریکا اصلی ترین عامل تشدید تنش ها و مسئول همه اتفاقات ناگوار در منطقه شبه جزیره کوریا است، تاکید کرد که هر حمله پیشدستانه این کشور را با واکنش بی رحمانه پاسخ می دهد.

 

یک سخنگوی موسسه صلح و امور تسلیحاتی وابسته به وزارت امور خارجه کوریای شمالی که نامی از وی برده نشده است، روز جمعه گفت: آنکه باید در مورد تشدید تنش ها مورد سرزنش قرار بگیرد، فقط امریکاست.

 

وی افزود: امریکا با آوردن تسلیحات جنگی پیشرفته خود به شبه جزیره کوریا در حال امنیتی کردن منطقه بوده و اینکه ممکن است این اقدامات آتش یک جنگ هسته ای را روشن کند.

 

این اظهار نظر دقیقا اشاره ای به اعزام ناوگروه تهاجمی کارل وینسون امریکا به نزدیکی شبه جزیره کوریا دارد که قرار است در آبهای مجاور کوریای شمالی مستقر شوند.

 

آژانس خبررسانی یونهاپ کوریای جنوبی با نشر این خبر می نویسد: در حال حاضر نگرانی های شدیدی مبنی بر آماده شدن کوریای شمالی برای انجام ششمین آزمایش هسته ای وجود دارد.

موضوع : اخبار