اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ترمپ در تازه‌ترین اظهارات خود به موضوع مهاجران افغان، عراقی، پاکستانی، سومالیایی و سوری پرداخته و آوارگان جنگی از این کشورها را که غالبا مسلمان هستند “حیوان”‌ خواند.

به راپور آژانس خبررسانی فرانسه،‌ دونالد ترمپ، کاندیدای‌ جمهوری‌خواه ریاست جمهوری امریکا، که کمپاین خود را بر اساس پلان مبارزه با مهاجرت بنا کرده، در سخنرانی خود در شهر پورتلند، ایالت مین امریکا گفت: ما به افرادی که از کشورهای تروریستی هستند اجازه ورود به امریکا می‌دهیم، اما نباید این کار را انجام دهیم، زیرا نمی‌توانیم آن‌ها را کنترول کنیم.

وی افزود: ما نمی‌دانیم این افراد چه کسانی هستند. آنها میتوانند همانند “اسب تروآ” باشند.

او پیش از این نیز پناهنده گان را به اسب تروا تشبیه کرده بود. اسب تروا در اساطیر یونان، مجسمه چوبی بزرگی به شکل اسب بود که گفته می‌شود عساکر یونانی برای ورود به شهر تروی و فتح آن داخل مجسمه مخفی شده بودند.

وی هشدار داد که تروریست‌ها از جمله اعضای داعش می‌توانند من‌حیث پناهده به داخل امریکا بخزند. ترمپ هشدار داد که این اقدام باید متوقف شود.

بنا بر اعلام شبکه بی‌بی‌سی عربی، ترمپ در این سخنرانی اندکی عصبانی شده و در اشاره به پناهجویان گفته است ” ما با یک سری حیوان روبه‌رو هستیم”

موضوع : اخبار