اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از روزنامه هندلز بلات جرمنی، نامزد صدر اعظمی جرمنی از حزب سوسیال دموکرات در واکنش به پیام تویتری رییس جمهور امریکا علیه جرمنی وی را نابودگر همه ارزش های غربی که قبلا نمونه آن تجربه نشده است، دانست.

وی افزود: استراتیژی مخرب وی علیه رواداری، احترام و همکاری بین ملت ها بر اساس رواداری متقابل است. ما باید سد راه چنین مردی با ایدئولوژی ارتقاء تسلیحاتش شویم.

توماس اوپرمن، رییس فراکسیون حزب سوسیال دموکرات جرمنی نیز انتقاد شدیدی به پیام تویتری ترمپ علیه جرمنی وارد کرده و تاکید کرد که وی با این پیام خود در یک موقعیت جبهه گیری با جرمنی قرار گرفته است. ترمپ با پیام تویتری خود این مسئله را آشکار کرد که جرمنی را یک مخالف سیاسی می داند و این یک شرایط جدید است.

رییس جمهور امریکا در واکنش به اظهارات اخیر مرکل در پیامی تویتری هزینه های کم نظامی جرمنی در ناتو و کسری تجاری بسیار زیاد امریکا با جرمنی را مورد انتقاد شدید قرار داد.

وی در صفحه تویتری خود نوشت: کسری تراز تجاری بسیار زیادی با جرمنی داریم؛ علاوه براین، آن ها بسیار کم تر از آنچه که لازم است برای ناتو و مسایل نظامی آن هزینه می کنند. این موضوع برای امریکا بسیار بد است. این روند تغییر خواهد کرد.

موضوع : اخبار