اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پنس گفت: به برکت حضور ترمپ، در عراق و سوریه و افغانستان، داعش در حال فرار است!

معاون رییس‌جمهور امریکا در مراسمی که به مناسبت یکصدمین روز آغاز به کار دولت ترمپ برگزار شده بود گفت: واشنگتن تا زمانی که داعش به طور کامل نابود نشود، آسوده نخواهد نشست.

 

مایک پنس در مراسمی به مناسبت یکصد روزگی آغاز به کار دولت جدید امریکا در ایالت پنسیلوانیا امریکا فعالان چپگرا و متحدان آنها در رسانه‌ها را به نادیده‌ گرفتن حقایق و نشر اخبار دروغین متهم کرد.

 

روزنامه انگلیسی دیلی میل راپور کرد، پنس در این مراسم در خصوص عملکرد ترمپ در این 100 روز گفت: به برکت حضور ترمپ، در عراق و سوریه و افغانستان در حال فرار است و ما تا زمانی که یکبار و برای همیشه داعش را از بین نبریم، آسوده نخواهیم بود و آرام نمی‌گیریم.

 

وی در راهپیمایی هریسبرگ ایالت پنسیلوانیا همچنین تصریح کرد که حملات به سوریه و افغانستان که با مجوز ترمپ صورت گرفت در واقع نمایانگر احیای قدرت امریکا است و تصریح کرد که اقدامات ترمپ در سوریه و افغانستان به جهان نشان داد که امریکا قدرت خود را احیا کرده است.

 

پنس توضیح داد: وقتی جهان قدرت و راه‌حل رییس‌جمهور (امریکا) را در اقداماتی که در سوریه و افغانستان انجام داد، مشاهده کرد، اعتبار قدرت امریکا احیا شد.

 

روز 7 آوریل، امریکا به پایگاه هوایی الشعیرات دولت سوریه حمله کرد و ترمپ مدعی شد که این حمله در واکنش به حملات کیمیایی ادلب بوده است. دولت امریکا مدعی است که دولت بشار اسد رییس‌جمهور سوریه پشت این حملات بوده است اما دولت سوریه تمامی این ادعاها را رد کرده است.

 

چندی پیش رسانه‌های امریکایی به نقل از منابع آگاه راپور کردند، ترمپ برای مبارزه با تکفیری‌های داعش برنامه‌ای در نظر دارد و این پروگرام در واقع بر ادامه بمباردمان مواضع داعش، افزایش حمایت از نیروهای محلی برای بازپس‌گیری موصل در عراق و در نهایت رقه در سوریه، از بین بردن منابع درآمد داعش و به ثبات رساندن مناطق باز‌پس‌گرفته شده استوار است.

 

از طرف دیگر، در برخی رسانه‌ها راپور شد که هزاران نفر از مردم امریکا در یکصدمین روز ریاست جمهوری دونالد ترمپ، در شهرهای مختلف این کشور به سَرَک‌ها آمدند تا اعتراض خود را به رویکرد دولت ترمپ در خصوص مسئله تغییرات آب و هوایی اعلام کنند.

موضوع : اخبار