اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رژیم صهیونیستی برای کمک به اخراج پناهجویان افریقایی جایزه تعین کرد!

روزنامه هاآرتص چاپ تل‌آویو از قول مقام‌های رسمی اسراییل نوشت: به هر شهروندی که به طور داوطلبانه و موقت من‌حیث مفتش برای اخراج پناهجویان همکاری کند، پاداشی معادل 30 هزار شکل (واحد پول اسراییل، تقریبا برابر با 8705 دالر امریکا) جایزه تعلق خواهد گرفت.

در همین چهارچوب، رژیم صهیونیستی در اعلامیه ای اعلام کرد 100 نفر از باشنده گان داوطلب را از ابتدای ماه مارچ 2018 به طور موقت من‌حیث مفتش برای این کار استخدام می‌کند. این رژیم همچنین از استخدام موقت 40 نفر دیگر من‌حیث کارشناس تحقیقات دوسیه‌های پناهجویان خبر داد.

از میان این افراد که قرار است در تل‌آویو و اطراف آن کار کنند، برخی مأمور همکاری اداری در زمینه این دوسیه‌ها بوده و برخی دیگر برای اعمال زور برای اخراج پناهجویان یا علیه کارفرمایان غیرقانونی آنها گماشته خواهند شد.

به نوشته هاآرتص، مصاحبه با پناهجویان و تشکیل دوسیه برای بازگشت داوطلبانه آنها، تهیه تکت طیاره برای بازگشت، همراهی تا میدان هوایی و کنترول ورود آنها به کشور مبدأ اولیه از جمله وظایف شغلی در پست‌های جدید خواهد بود.

تعداد دیگری از افراد استخدام شده مسئول آن هستند که در صورت سر باز زدن پناهجویان از بازگشت داوطلبانه، به زور اعمال قانون کنند. آنها باید این افراد را یافته و در مورد سرگذشت آنها و نیز در مورد کسانی که آنها را استخدام کرده‌اند، اطلاعات جمع‌آوری کنند. داشتن تجربه کاری در زمینه مبارزه و کار امنیتی برای تقاضای استخدام در این پست‌ها امتیاز محسوب می‌شود.

اسراییل برای اسکان مجدد ده‌ها هزار پناهجو پروگرام دارد، اما سازمان ملل متحد این پلان را نامناسب و نامطمین توصیف کرده است. این پلان که از ماه نووِمبر گذشته پیشنهاد شده از جمله شامل حال 38 هزار پناهجوی افریقایی عمدتا از اریتره و سودان است که به طور غیر قانونی وارد اسراییل شده‌اند. پیش از این به پناهجویان افریقایی قول پرداخت 3500 دالر وجه نقد در صورت ترک داوطلبانه اراضی اشغالی داده شده است. اما اگر پناهجویان در زمان تعین شده از سرزمین‌های اشغالی خارج نشوند، دستگیر خواهند شد.

کمیساریای عالی پناهنده گان سازمان ملل متحد پیشتر از تصمیم اسراییل برای اجرای این پلان به شدت انتقاد کرده بود. اما در ابتدای ماه جَنیوری، زمانی که تصمیم رژیم برای اجرای این پلان از زبان نخست وزیر، بنیامین نتانیاهو اعلام شد، این نهاد بین‌المللی بار دیگر در این زمینه هشدار داد.

در واقع برابر قانون جدید، پناهجویان غیرقانونی بدون زندان رفتن یا محاکمه شدن، مستقیما سوار طیاره شده و به کشورشان بازگردانده می‌شوند. این خاصتاً پناهجویانی که از سودان جنوبی آمده‌اند خطرناک است، زیرا آنها از خطر جانی در کشور خودشان گریخته‌اند. اسراییل می‌گوید در این زمینه با بعضی کشورهای مهاجرفرست افریقایی از جمله اوگاندا و روآندا توافق امضا کرده تا آنها پناهجویان بازگردانده شده را بپذیرند. اوگاندا وجود چنین توافقی را تکذیب کرده و سازمان ملل به نقل از مقام‌های روآندا می‌گوید چنین توافقی میان این کشور و اسراییل وجود ندارد.

دارفور در سودان و اریتره از مناطق ناامن افریقا به شمار می‌روند زیرا درگیری‌های شدید و فشار و سرکوب سیاسی شدید در آنجا بی‌ثباتی به وجود آورده است.

به نقل از یورونیوز، از جَنیوری 2016 تا مارچ 2017 در مجموع 311 شهروند سودانی و اریتره‌ای بدون هیچ محاکمه‌ای در اسراییل بازداشت شده‌اند. ملی‌گرایان ضدمهاجر تا کنون چندین بار در اسراییل علیه حضور مهاجران خارجی خاصتاً سیاه‌پوستان افریقا تظاهرات کرده و شعارهای نژادپرستانه سر داده‌اند.