اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بگفته تحلیلگران، پیش‌بینی میشود که ترمپ به سرنوشت نیکسون، یعنی استیضاح و عزل، دچارشود!

نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهند شمار بیشتری از مردم امریکا از استیضاح دونالد ترمپ، توسط کانگرس این کشور حمایت می‌کنند.

حمایت از استیضاح ترمپ در نظرسنجی جدید پالیتیکو- مورنینگ‌کانسالت با افزایش 5 فیصدی به 43 فیصد رسیده است. 43 فیصد از اشتراک کننده گان در این نظرسنجی هم با استیضاح ترمپ مخالفت کرده‌اند.

در پی رسوایی‌های افشا شده از رییس‌جمهور امریکا در ماه‌های اخیر مباحث مربوط به استیضاح و عزل وی هم با جدیت بیشتری مطرح شده‌اند. این مباحث پس از اقدام ترمپ در اخراج جیمز کومی، رییس سابق اف‌بی‌آی شدت گرفته‌اند.

بسیاری از رسانه‌ها و تحلیلگران مسایل سیاسی در امریکا این اقدام ترمپ را با وقایع رسوایی واترگیت که به استیضاح و عزل رییس‌جمهور وقت امریکا منجر شد مقایسه کرده‌اند.

20 آکتُبر سال 1973 ریچارد نیکسون در اقدامی جنجالی مدعی العموم ویژه مأمور تحقیق درباره رسوایی واترگیت را از سمتش برکنار کرد. نیکسون در این دوسیه متهم به مأمور کردن عوامل اف‌بی‌آی برای ورود به تعمیر هوتل واترگیت، محل استقرار ستاد انتخاباتی حزب دموکرات و کار گذاشتن دستگاه‌های شنود در آن بود.

تحلیلگران بر همین اساس پیش‌بینی کرده‌اند که ترمپ نیز به سرنوشت نیکسون، یعنی استیضاح و عزل، دچار خواهد شد.

نظرسنجی جدید همچنین نشان می‌دهد میزان حمایت از ترمپ به رقمی ثابت رسیده است. در این نظرسنجی برای دومین هفته متوالی 45 فیصد از مردم گفته‌اند که نظر مطلوبی نسبت به رییس‌جمهور امریکا دارند.