اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

رسانه های امریکایی واکنش های بسیاری را نسبت به سخنان جنجالی مرکل، بعد از نشست جی 7 ، از خود نشان داده اند.

 

آنگیلا میرکل صدراعظم جرمنی چند روز پیش در مونیخ سرخوردگی خود را از برخورد هیئت امریکایی در نشست جی 7 چنین ابراز کرد: زمانی که ما می‌توانستیم خود را به طور کامل به دیگران بسپاریم به پایان رسیده است.

 

مرکل با اشاره به موضع‌گیری ترمپ و هم‌چنین خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا تأکید کرد: ما اروپایی‌ها باید سرنوشتمان را واقعا در دست خودمان بگیریم. او در عین حال گفت که این طبیعی است که مناسبات دوستانه کشورش با امریکا و بریتانیا حفظ خواهد شد.

 

صدراعظم جرمنی گفت که امید به ادامه روابط دوستانه و حسن همجواری با روسیه و سایر کشورها باقی است اما باید بدانیم، ما خود برای تعین سرنوشتمان باید مبارزه کنیم.

 

به راپور روزنامه هندلزبلات جرمنی رسانه های امریکایی واکنش های مختلفی به این سخنان مهم و جنجالی مرکل داشته اند. در بسیاری رسانه های مهم امریکایی سخنرانی مرکل موضوع روز و مهمی بوده و تحلیل های زیادی درباره آن شده است.

 

واشینگتن پست در این باره نوشت که مرکل فصل جدیدی در روابط بین امریکا و اروپا را گشوده است. به این ترتیب مرکل یک تفسیر غم انگیزو شومی از روابط دو سوی آتلانتیک که اساس امنیت غرب در نسل بعد از جنگ جهانی دوم بوده است را مورد تصدیق قرار داد.

 

به نوشته این روزنامه امریکایی مرکل آشکارا علیه ترمپ جبهه گیری کرده است. وی ترمپ را رد کرده است بدون اینکه در سخنان خود نامی از وی ببرد.

 

نیویارک تایمز نیز در مطلبی به تحلیل سخنان اخیر مرکل پرداخته و نوشت: صدر اعظم جرمنی حالا از بالا به ترمپ نگاه می کند. دلسردی وی از دیدارها در نشست جی 7 قابل تشخیص است به گونه‌ای که وی امریکای ترمپ را مانند سابق دیگر شریک قابل اعتمادی برای کشور و قاره خود نمی داند.

 

آنه آپل بایم یک مقاله نویس امریکایی نیز در راپور خود نوشت: از سال 1945 برای اولین بار اتحاد جماهیر شوروی و سپس روسیه تلاش کردند بین امریکا و جرمنی خط فاصلی ایجاد کنند. به برکت ترمپ پوتین توانست این کار را انجام دهد.

 

جف جارویس، پژوهشگر یک رسانه نیویارکی در یک پیام توییتری سخنرانی مرکل را این گونه توصیف کرد که این یک سخنرانی مهم در تجدید ساختار قدرت های جهانی است. هر انسان اندیشمندی باید از یک اروپای قدرتمند برای مقابله با روسیه و ترمپ حمایت کند.

 

در شبکه های اجتماعی نیز تفسیرهای مختلفی درباره این سخنرانی وجود داشته و برخی آن را مانورهای انتخاباتی از طرف مرکل دانسته اند.