اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بگفته وزارت امورخارجه امریکا، هر کسی که به ایتلاف تحریر الشام بپیوندد، بخشی از شاخه القاعده در سوریه محسوب می شود.

وزارت امور خارجه امریکا در بیانیه ای که مایکل رانتی فرستادۀ ویژه این کشور به سوریه آن را نشر کرد ، اعلام کرد : ایتلاف تحریر الشام همان القاعده است ولی با شکلی جدید که برای فریفتن مردم سوریه تلاش می کند.
وزارت امورخارجه امریکا با دفاع از برخی گروه های مسلح و تروریستی در سوریه، در این بیانیه خاطرنشان کرد: هدف این ایتلاف، جنگیدن با همۀ گروه های حامی انقلاب خصوصاً احرار الشام است.
در این بیانیه آمده است: مؤلفۀ اصلی ایتلاف تحریر الشام، جبهه النصره است که همچنان در لست گروه های تروریستی امریکا می باشد. هر کسی که به این ایتلاف بپیوندد، بخشی از شاخه القاعده در سوریه محسوب می شود.
بیانیه وزارت خارجه امریکا می افزاید : هاشم الشیخ (ابوجابر) رییس تحریر الشام است، ولی رییس واقعی این ایتلاف همان ابومحمد الجولانی است. امریکا با این ایتلاف همانند داعش برخورد خواهد کرد.

ویبسایت عربی 21 راپور داد؛ نشراین بیانیه، جنجالی را بین گروه های مسلح و تروریستی در سوریه به راه انداخته است، به صورتی که برخی طرفداران و اعضای تحریر الشام، این بیانیه وزارت امورخارجه امریکا را به دلیل استمرار مواضع تحریک آمیز برخی طرفها علیه این ایتلاف عنوان کرده اند.