اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حکمتیار در اظهاراتی از حکومت خواست تا برخی از ولایات کشور را به طالبان واگذار کند!

وی به نیویارک تایمز گفت:حکومت برخی مناطق را به صورت خودمختار محلی در شماری از ولایات کشور در اختیار گروه طالبان قرار دهد و وی این پلان را به رییس جمهور غنی داده است.

حکمتیار از این مناطق من‌حیث ولایات صلح نام برده و افزوده که نیروهای دولتی افغانستان باید از آن خارج شوند!

اما با اندکی تامل و درنگ متوجه می شویم که گلبدین حکمتیار خیرخواه افغانستان نیست وی با دادن این پیشنهاد در راستای تجزیۀ افغانستان قدم بر می دارد! متاسفانه سران دولت نیز با او همراه هستند…

رییس جمهور غنی، هفته گذشته در نشست پروسه کابل پیشنهاد صلح با طالبان را ارایه کرد و گفت، در صورتی طالبان به روند صلح بی‌پیوندند، حکومت به رهبری وی حاضر است این گروه را من‌حیث حزب سیاسی به رسمیت بشناسد!

وی همچنان خواهان آتش‌بس با طالبان شده و افزوده، اگر طالبان پیشنهاد مذاکرات صلح را بی‌پذیرد، ما حاضریم برای این گروه در کابل دفتر باز کنیم!

پیش از این، طالبان خواهان مذاکرات مستقیم با امریکا شده بود، اما حکومت تأکید دارد که گفت‌وگوی صلح به رهبری افغان‌ها صورت بگیرد. طالبان نشست اخیر پروسه کابل را توطئه ای برای تسلیمی این گروه خوانده است.