اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مادر حاجیه می‌گوید، افراد تفنگدار وابسته به چاری رییس قوماندان محافظت عامۀ سرپل نخست دختر او را اختطاف و سپس به‌صورت بی‌رحمانه و به‌شکل گروهی به او تجاوز می‌کنند. اکنون این مادر می‌گوید که اگر به داد او رسیده گی نشود خودش را در برابر دروازۀ ولایت جوزجان آتش می‌زند.

حاجیه، دختری که قربانی تجاوز گروهی شده است، به‌درستی نمی‌تواند حرف بزند و در میان اشک و گریه ناله سر می‌دهد: نابودم کردند.

داکتر حفیظ‌الله جمشیدی رییس صحت عامۀ جوزجان نیز می‌گوید، پس از آزمایش‌های صحی روی حاجیه ثابت شده که او مورد تجاوز جنسی قرار گرفته است.

با این حال، مغفرت صمیمی مسوول ولایتی کمسیون حقوق بشر در ولایات جوزجان، سرپل و فاریاب با ابراز نگرانی از این موضوع و عدم رسیده گی به شکایت خانوادۀ حاجیه، می‌گوید که دوام این وضعیت افق را برای زنان این سرزمین تیره و تار ساخته است.

اما مولوی لطف‌الله عزیزی والی جوزجان، به خانوادۀ حاجیه اطمینان می‌دهد که فرد مجرم به‌زودی دستگیر می‌شود و به سزای اعمالش می‌رسد.

مسوولان امنیتی جوزجان نیز از تلاش‌ها برای بازداشت عاملان این رویداد خبر می‌دهند اما تاکنون فردی در پیوند به این رویداد بازداشت نشده است.

از سویی هم، چاری رییس قوماندان محافظت عامۀ سرپل می‌گوید، او خود در صدد بازداشت عسکری است که حاجیه را مورد تجاوز جنسی قرار داده است اما خودش به هیچ‌وجه در قضیۀ تجاوز دست ندارد.