اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

پارلمان باید در برابر حکومت بایستد و بگوید: ای مسوولان بی کفایت، ای رییس جمهور و رییس اجرایی بی کفایت، ای وزیران بی کفایت طالبان را از بین ببرید وگرنه مردم با شما باید طور دیگری برخورد کنند!

 

در روزعاشورای امسال در زیارت سخی در شهر مزار، مهاجمان که لباس پولیس بر تن داشتند پس از کشتن تعدادی از عزاداران، مردم را در داخل مسجد زیارت سخی به گروگان گرفتند.

در بلخ نیز این واقعه تکرار شد و عزاداران حسینی را بخاک و خون کشاند. در این دوحمله حدود بیش از یکصد تن از عزاداران کشته و زخمی شدند.

عامل این انتحاری ها و مقصر این رویدادها چه کسی است؟احمدشاه رمضان، عضو مجلس نمایندگان در برنامه «خط کابل» گفت: ما در رسانه ها صدها بار بی کفایتی ع و غ و همکاران و معاونان و مسوولان امنیتی اش را فریاد زدیم. من امروز به عنوان نماینده مردم افغانستان در پارلمان به زخمی هایی که در زیارت سخی مصدوم شدند درود می فرستم و می گویم که این کار مردم افغانستان نیست و می دانیم همانطور که در عراق، سوریه، لیبی و یمن دست های خارجی میان شیعه و سنی تفرقه می اندازند و این کارها را به گردن شیعه و سنی می اندازند در افغانستان هم این کارها را می کنند. باید با تمام افتخار بگوییم که در بین افغانی ها هیچ وقت این تضاد نبوده است. فقط دست های خارجی شومی که در آنجا این کار را می کرد اینبار جان عزیزان حسینی را گرفت تا چنین اتفاقی در افغانستان افتاده باشد و تفرقه ایجاد شود. وگرنه مردم افغانستان هشیار هستند. همگی برادرانه و برابرانه در طول تاریخ افغانستان زندگی کرده اند و این پدیده تفرقه افکنی، جدید و مربوط به دشمنان اسلام و غربی ها است.

 

وی، بی کفایتی مسوولان را عامل تسلط خارجی ها بر افغانستان و سقوط شهرها و ناامنی ها دانسته و افزود: سقوط ولایت قندوز بی کفایتی های تمامی وکیلان است. قانون اساسی به وکیلان این اجازه را داده است که حکومت برای تامین امنیت و کار در این حوزه فشار جدی وارد کند. این از بی کفایتی و بی احساسی ما است که حکومت چنین بی خیال است و وضعیت شهرهایی چون قندوز، تخار، کابل، قندهار و فراه و هلمند اینگونه است.

 

رمضان، معتقد است که پارلمان باید در برابر حکومت بایستد و بگوید: ای مسوولان بی کفایت، ای رییس جمهور و رییس اجرایی بی کفایت، ای وزیران بی کفایت طالبان را از بین ببرید وگرنه مردم با شما باید طور دیگری برخورد کنند. والی قندوز باید در همان لحظه ای که قندوز سقوط کرد محکمه می شد چرا که بی کفایت تر از وی در آن شهر وجود ندارد. یک والی بی کفایت که کشته شدن مردم قندوز را به اراده خداوند می داند. این فرد فقط می تواند در حد یک رفتگر کار کند و در حد یک والی نمی تواند باشد.

 

این نماینده مجلس، حکومت را مزدور خارجی خا در قبال مشتی پول می داند و می گوید: همین خارجی هایی که در افغانستان آمده اند به ما مانند گداها جیره می دهند و در یک کنفرانس رییس جمهور و اطرافیانش برای تشکر واعلام آن می روند. این همه خون جوانانی که در افغانستان می ریزد قابل مقایسه با حتی صدها میلیارد دالری که به رهبران حکومت داده می شود و آنها آن را در جیب های خود می ریزند نیست. این آمریکایی ها نتوانستند در سوریه و عراق موفقیت چندانی بدست آورند حالا زور خود را در افغانستان می زنند و قصد دارند بر روسیه حاکم شوند. کشورهای خارجی، چشمان این دو رهبر حکومت وحدت ملی را با دالرهای خود پر کرده اند و با این وضع، مردم ما را هر روز به کشتن می دهند. چرا که اگر بخواهیم نیروهای امنیتی را محاسبه کنیم بسیار بیشتر از طالبان می باشند. پس چه کسانی است که شهرها را سقوط می دهند؟

 

وی در اخیر گفت: اگر اشرف غنی شهرهای قندوز، فراه، هلمند و تخار را با آمریکایی ها یا دیگر کشورهای خارجی معامله کرده است اعلام کند تا مردم افغانستان تکلیف خود را بدانند تا دیگر کمتر کشته شوند. اگر تو این شهرها را معامله کرده ای دیگر چرا مردم افغانستان را می کشی و آن رابنام طالبان می زنی و جنگ را به راه می اندازی؟ این ولایات را دو دستی تقدیم کن اما اینقدر مردم را به کشتن نده.