اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در حالی که بر اساس فرمان ریاست جمهوری کمیته گزینش اعضای کمیسیون های انتخاباتی ایجاد شده و همچنین زمینه برکناری اعضای سابق کمیسیون فراهم گردیده است، رییس کمیسیون انتخابات احمد یوسف نورستانی هر نوع مداخله در امور این کمیسیون را غیر قانونی دانسته و آن را رد می کند.

نورستانی تاکید کرد بدون توزیع تذکره های الکترونیکی جلوی تقلب انتخاباتی گرفته نخواهد شد.

 

آقای نورستانی ادامه داد که مداخله در امور انتخاباتی باعث تاخیر در برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها در زمان تعیین شده خواهد شد.

وی همچنین از هرگونه تاخیر و از دست دادن وقت در برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها در زمان تعیین شده هشدار داد.

با این حال آقای نورستانی از نهادهایی که در امور انتخابات مداخله می کنند، نام نبرد اما وی از اشرف غنی خواست تا از هر گونه مداخلات غیر قانونی جلوگیری شود.

 

وی در این کنفرانس خبری، ۲۴ میزان سال ۱۳۹۵ را تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی ها اعلام کرد. اما حکومت تا کنون اعلام آمادگی در برگزاری انتخابات در تاریخ مقرر نکرده است.

مسوولان کمیسیون انتخابات نیز از بی توجهی حکومت در برنامه های این کمیسیون و برگزاری انتخابات در زمان تعیین شده انتقاد می کنند.

 

این کمیسیون گفته که برنامه های عملیاتی خود برای برگزاری انتخابات سال آینده را آماده سازی کرده و برای تطبیق آن از حکومت خواسته بود که ۱۵ دلو ماه گذشته ۵۰ درصد بودجه را در اختیار این کمیسیون قرار دهد. اما حکومت این درخواست آنها را نادیده گرفته است.