اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بیانیۀ 11صفحه‌ ای جارد کوشنر پیش از حضور وی در نشست غیرعلنی کمیته امور استخباراتی سنای امریکا نشر شد.

به نقل سی‌ان‌ان، داماد و مشاور ارشد دونالد ترمپ، رییس جمهوری امریکا در اعلامیه ای که روز گذشته خطاب به کمیته‌های امور استخباراتی سنا و مجلس نماینده گان امریکا نشر شده است، اعلام کرد که فراتر از آن‌چیزی که تاکنون آشکار شده است، هیچ تماس دیگری با افرادی که نماینده دولت روسیه بوده‌اند و یا احتمالاً نماینده دولت روسیه بودند، نداشته است.

در بیانیۀ 11صفحه‌ای وی که پیش از حضور در نشست غیرعلنی کمیته امور استخباراتی سنای امریکا نشر شده است، کوشنر برای اولین بار به‌صورت علنی درباره چهار دیدارش با روس‌ها طی دوران کارزار انتخابات ریاست جمهوری و دوران انتقالی مطالبی را ارایه کرده است، و در آن به جزئیاتی از این دیدارها اشاره کرده است که پیشتر آشکار نشده بودند.

کوشنر در این بیانیه تأکید دارد که طی این دیدارها، از جمله دو مواجهه با سفیر روسیه در واشینگتن، یک دیدار با رییس یک بانک دولتی روسی و دیدار اخیرش با یک وکیل روس و دیگر مواردی که از سوی فرزند ترمپ، دونالد جونیور برگزار شده بودند، هیچ چیز نامناسبی (نابجایی) را مورد بحث و بررسی قرار نداده است.

در این بیانیه آمده است: من نه تبانی کرده‌ام و نه هیچ کسی دیگری از اعضای (تیم) کارزار تبلیغاتی را که با دولتی خارجی تبانی کرده باشد، می‌شناسم.

کوشنر اضافه کرده: من هیچ تماس نامناسب (نابجایی) نداشته‌ام. من برای تأمین مالی فعالیت‌های تجاری‌ام در بخش خصوصی به پشتیبانی مالی روس‌ها تکیه نکرده‌ام. من تلاش کرده‌ام تا در خصوص پر کردن فورمه اس.اف.86 بیش و فراتر از آن‌چیزی که مورد نیاز است، شفاف باشم. امیدوارم این موضوع موجب پایان بخشیدن به این ماجرا شود.

کوشنر همچنین راپور رویترز را درباره اینکه وی در ماه‌های آوریل و نووِمبر 2016 تماس‌هایی با سرگئی کیسیلاک، سفیر روسیه داشته است رد کرده و گفته است که چنین تماس‌هایی را به یاد نمی‌آورد و بررسی جامع سابقه تلیفون ثابت و همراه من از آن زمان، چنین تماس‌هایی را آشکار نمی‌کند.

کوشنر در بیانیه خود به مناقشه بر سر پر کردن فورمه اس.اف.86 ــ پرسشنامه ضروری برای کسب گواهی عدم‌سوءپیشینه امنیتی ــ اشاره کرد و توضیح داد که این فورمه همراه با خطا و پیش از موعد از سوی دستیارش ارایه (ثبت) شده‌ است، در حالی که وی بر این باور بود که این فورمه کامل (بدون نقص) بوده است.

در بیانیه کوشنر آمده است: افراد دفترم در نیویارک به یافتن اطلاعات مورد نیاز، سازماندهی و مرور آنها و درج آنها در فورمه الکترونیک به من کمک کردند. آنها یک ای‌میل به دستیارم در واشینگتن ارسال و به وی اعلام کردند که تغییرات در یک بخش خاص تکمیل شده است، دستیار من نیز فکر کرد که این پیام به‌معنای این است که تمامی فورمه تکمیل شده است، در حالی که آن زمان، آن فورمه یک پیش‌نویس خام بوده است و به‌علت این مکاتبه ناقص، دستیارم پیش‌نویس را در تاریخ 18 جَنیوری 2017 ثبت کرد.