اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

دولت، ارتش و پارلمان پاکستان با صدور بیانیه مشترکی اظهارات اخیر جنرال نیکلسون و اظهارات ترمپ درباره پاکستان را بی اساس اعلام کردند.

دونالد ترمپ در اعلام استراتیژی جدید واشینگتن، پاکستان را حامی گروه‌های تروریستی اعلام کرده بود و جنرال نیکلسون قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان نیز گفته بود که شورای رهبری طالبان در شهرهای کویته و پیشاور در پاکستان قرار دارند.

نفیس زکریا سخنگوی وزارت خارجه پاکستان نیز در نشست خبری اعلام کرد که اتهامات جنرال نیکلسون قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان غیرمنصانه و غیر قابل قبول است.

وی تاکید کرد که حکومت پاکستان وجود پناهگاه‌های امن برای گروه‌های تروریستی در خاک این کشور را رد می‌کند.

از سوی دیگر، پارلمان ارتش و دولت پاکستان از نفوذ هند در افغانستان ابراز نگرانی کردند و دریافت صدها میلیار دالر کمک مالی از امریکا را نیز نادرست دانستند.

ترمپ گفته بود که پاکستان با وجود دریافت ملیاردها دالر کمک از واشینگتن اما توسط گروه‌های تروریستی عساکر این کشور در افغانستان را هدف قرار می‌دهند.

مقامات پاکستانی نیز گفته‌اند که مبارزه با تروریزم 123 ملیارد دالر برای اسلام‌آباد هزینه داشته است.

پارلمان پاکستان تاکید کرد که دونالد ترمپ و جنرال نیکلسون پاکستان را تهدید می‌کنند اما مردم این کشور آماده دفاع از خاک خودشان هستند.

در بیانیه مشترک دولت، ارتش و پارلمان پاکستان آمده است که سفرهای مقامات دو کشور باید به تعلیق درآید و پروگرامی برای خروج پناهجویان افغان از این کشور نیز اجرایی شود.

در ادامه این بیانیه به تشدید تدابیر امنیتی در سرحد با افغانستان تاکید شده است.

خواجه‌آصف وزیر خارجه پاکستان نیز گفته بود که باید مسیر پاکستان به روی تدارکات نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان مسدود شوند.

با این حال برخی از رسانه‌های پاکستانی از عقب نشینی امریکا در برابر پاکستان و تلاش سفیر امریکا در اسلام‌آباد برای تنش زدایی بین واشینگتن-اسلام‌آباد خبر داده‌اند.