اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

گروه تروریستی بوکو حرام به گونه‌ای روزافزون از اطفال برای انجام عملیات انتحاری سوء استفاده می‌کند.

به نقل از آسوشیتد پرس؛ صندوق اطفال ملل متحد (یونیسف) روز گذشته در راپوری اعلام کرد گروه تروریستی بوکو حرام به گونه‌ای روزافزون، اطفال را وادار می‌کند عملیات انتحاری انجام دهند. این بدان معناست که تعداد حملات انتحاری که اطفال در آن‌ها نقش داشته‌اند از آغاز سال جاری عیسوی با حملات انتحاری سال گذشته برابری می‌کند.

بنا بر این راپور، از سال 2014 دست‌کم 117 حمله انتحاری به وسیله اطفال و نوجوانان انجام شده است، و در 80 فیصد از این حملات انتحاری از دختران سوء استفاده شده است. این دختران پیش از انجام عملیات انتحاری وادار می‌شوند مواد مخدر مصرف کنند.

به گفته رییس منطقوی یونیسف در غرب و مرکز افریقا، برای مقابله با این حملات انتحاری سال گذشته حدود 1500 طفل در نیجریا، کامرون، نیجر و چاد بازداشت شدند.

یونیسف در راپور خود این اطفال را قربانی می‌نامد و اجبار یا فریب آن‌ها را برای تن دادن به عملیات انتحاری سزاوار سرزنش می‌داند.

نشر این راپور در هفته جاری با سومین سالگرد اختطاف شدن دختران یک مکتب در منطقه چیباک نیجریا به وسیله تروریست‌های بوکو حرام همزمان شده است. گروگان‌گیری جمعی 276 دختر در نیجریا در سال 2014، کمپاینی بین‌المللی را برای آزادی آن‌ها به راه انداخت. بیشتر این دختران به ازدواج اجباری با تروریست‌های بوکو حرام وادار شدند، ده‌ها نفر از آن‌ها در همان ساعات و روزهای نخستین گروگان‌گیری گریختند، و 21 نفر از گروگان‌ها در ماه آکتُبر سال گذشته پس از انجام مذاکراتی با میانجیگری دولت سوئیس و صلیب سرخ آزاد شدند.

در راپور یونیسف آمده است: دختران جوان در بازارها مشاهده می‌شوند و آن‌ها در حملات شبانه از خانه‌هایشان اختطاف می‌شوند. در برخی موارد، والدین در جریان عملیات دزدی اطفال در برابر آن‌ها به قتل می‌رسند. این دختران سپس معمولاً در قالب یک سفر طولانی به پایگاه‌های بوکو حرام منتقل می‌شوند و در آنجا به ازدواج اجباری با تروریست‌ها وادار و یا به بردگی جنسی کشیده می‌شوند.