اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

لوی سارنوالی عربستان مقدار پولهایی که بن سلمان به زور از شاهزاده گان سعودی دریافت کرده است را اعلام کرد…

لوی سارنوالی عربستان اعلام کرد که محمد بن سلمان ولی‌عهد عربستان در جریان پلان مبارزه با فساد و بازداشت شاهزاده گان و مسئوولان و تجار سعودی، مجموعا مبلغ ۱۰۶ ملیارد دالر از اموال آنها را گرفته است.

سعود المعجب لوی څارَنوال عربستان اعلام کرد که پس از پایان استنطاق‎ها از شاهزاده گان و تجار و وزرای سعودی طی بیش از سه ماه گذشته، مجموعا 106 ملیارد دالر از اموال آنها دریافت شده است.

به راپور شبکه خبری سی ان ان عربی، لوی څارَنوال عربستان افزود: 381 نفر در ماه نووِمبر در جریان پلان مبارزه با فساد مالی به دستور محمد بن سلمان بازداشت شده بودند که از این میان، 56 نفر به دلیل عدم تسویه حساب با دولت عربستان همچنان در بازداشت به سر می‏ برند.

مدعی العموم عربستان گفت: اموالی که از بازداشت شده گان گرفته شده شامل تعمیر‏های مسکونی و تجاری و پول نقد است.

وی افزود که مرحله مصالحه و تسویه حساب پایان یافته و دوسیه بقیه بازداشت شده گان به لوی سارنوالی کشور ارجاع داده شده است.

مقامات سعودی مدعی هستند که بازداشت ده‎ها چهره خانواده سلطنتی، وزیر و تاجر در این کشور در چوکات عملیات مبارزه با فساد، صورت گرفته است، اما کارشناسان و تحلیلگران مسایل سیاسی معتقدند که این اقدام دولت عربستان حرکتی در راستای تقویت قدرت ولی‌عهد محمد بن سلمان است.