اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طیارات جنگی متجاوز سعودی – عربی – امریکایی، امروز (پنجشنبه) شهر صنعا پایتخت یمن را به شدت بمباردمان کردند.

به گزارش آژانس خبررسانی جرمنی، ایتلاف تحت قومندانی عربستان سعودی چند پایگاه نظامی متعلق به اردوی یمن و جنبش انصارالله را در صنعا هدف قرار داد.
منابع محلی گفتند که طیارات جنگی ایتلاف سعودی اردوگاه «النهدین» مشرف به ارگ ریاست جمهوری و اردوگاه «السواد» در جنوب صنعا و نیز اردوگاه «الحفا» در شرق پایتخت را هدف قرار دادند.
بر اساس این راپور، طیارات جنگی ایتلاف سعودی همچنان به صورت گسترده در حال پرواز بر فراز صنعا هستند.
این در حالی است که نیروهای وابسته به منصور هادی در حال پیشروی به سمت شرق صنعا برای درگیری با نیروهای مردمی و اردوی یمن هستند.
عربستان و هم قراردادان عربی اش از زمان آغاز مداخله نظامی در جنگ داخلی یمن، هزاران حمله هوایی علیه مواضع انصارالله و متحدان این جنبش در اردوی یمن را به نام خود ثبت کرده اند.
عربستان روزانه به کشتار مردم یمن برای جبران شکست های سنگینش در جبهه های نبرد با نیروهای اردوی یمن در مقابل سکوت جهانی ادامه می دهد.
در حالی که مذاکرات صلح یمن در کویت پس از گفت و گوهای میان طرف های درگیر ناکام ماند، ایتلاف عربی به سرکردگی عربستان حملات بی سابقه ای را به ولایات مختلف یمن از جمله صنعا و شهرهای اب و عمران آغاز کرده است.
گفت و گوها میان ریاض و صنعا تاکنون نتیجه ای به همراه نداشته است، اما اسماعیل ولد شیخ احمد فرستاده ویژه سازمان ملل این تعلیق را بن بست مذاکرات ندانست و تاکید کرد که برای ادامه نشست ها با طرفین مشورت خواهد کرد.
عربستان همراه با برخی از کشورهای عربی از شش حمل سال 1394 حمله نظامی همه جانبه ای به یمن را برای به قدرت بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی آغاز کرد.
این حمله نظامی نتیجه ای جز کشتار حدود هفت هزار نفر و آواره شدن ملیون ها یمنی و همچنین تخریب بیشتر زیرساخت های یمن در پی نداشته است.

موضوع : اخبار