اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک روزنامه آلمانی تأکید کرد که دستهای “بلال اردوغان” پسر رییس جمهور ترکیه در قاچاق نفت سرقت شده توسط داعش آلوده است.

 

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، روزنامه ” Handelsblatt” تأکید کرد، با وجود تلاشهای بلال اردوغان برای ارایه چهره‌ای مثبت از خود، گذشته او سرشار از لکه‌های سیاهی است که درستی اتهامات روسیه علیه او درخصوص همکاری با داعش در قاچاق نفت را ثابت می‌کند.

 

این روزنامه آلمانی، به مشکوک شدن دادستانی کل ترکیه به بلال اردوغان در سال 2013 به خاطر دست داشتن در پول شویی و همکاری او با پدرش در این جرم اشاره کرد.

 

روسیا الیوم به نقل از این روزنامه آلمانی تأکید کرد که دادستانی ترکیه مدارکی را در این زمینه جمع آوری کرده بود که شامل عکسها و مکالمات ضبط شده تلفنی اردوغان با پسرش می شد، و اردوغان در این مکالمات از بلال خواسته بود “از همه پولهای موجود در خانه خلاص شود”.

 

این روزنامه آلمانی خاطرنشان کرد، در اوایل سال 2014 مکالمه‌ای تلفنی در خصوص تحویل 10 میلیون دلار ضبط شد، اما مشخص نشد که چه کسی باید این پول را فراهم می کرد، به همین دلیل این احتمال مطرح شد که این ماجرا مربوط به خطوط لوله نفت است.

 

Handelsblatt به سخنان “عمران الزعبی” وزیر اطلاع رسانی سوریه در نوامبر گذشته اشاره کرد که گفته بود، نفت سرقت شده توسط داعش به وسیله کامیونهای نفت کش شرکت “بلال اردوغان” منتقل می شود. و بلال اردوغان نفت خام و آثار باستانی سرقت شده سوریه را خریداری می کند.

 

این روزنامه آلمانی تأکید کرد، اردوغان همچنین به قاچاق نفت سرقت شده از عراق توسط داعش، به کشورهای آسیایی متهم است؛ به صورتیکه عراقی‌‌ها به دلیل همین اتهامات او را “وزیر نفت” داعش می نامند.

 

رسانه‌های ترکیه نیز بارها این سؤال را مطرح کرده‌اند که کشتی‌های وابسته به بلال اردوغان نزدیک آبهای سوریه چه می کنند.