اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بشیر بیژن کارشناس مسایل سیاسی و عضو ارشد حزب کنگره ملی افغانستان اعلام کرد که تشکیل حکومت موقت من‌حیث یک بحث مطرح است و البته این یک تصمیم نیست.

وی افزود: موضوع تشکیل حکومت موقت در شرایط کنونی تنها در صورت به بن‌بست رسیدن اعتراضات و تحصن کابل من‌حیث یک بحث مطرح خواهد شد.

عضو اپوزیسیون دولت درباره اعتراض‌ها و تحصن کابل اظهار داشت: هدف از شروع این اعتراض‌ها در کابل در گام نخست برای آگاهی و انسجام بیشتر مردم به منظور آوردن اصلاحات در حکومت کنونی افغانستان است و در صورتی که این اعتراض‌ها به جایی نرسد؛ بحث تشکیل حکومت موقت من‌حیث یک بحث مطرح خواهد شد.

بیژن تأکید کرد: موضوعاتی که اشخاص سیاسی درباره تشکیل حکومت موقت بدون دقت بیان می‌کنند با تعریفی که ما از این موضوع داریم متفاوت است.

کارشناس مسایل سیاسی افغانستان تصریح کرد: تشکیل حکومت موقت به معنای براندازی نظام در کشور نیست زیرا که ساختار نظام متعلق به مردم افغانستان است.

وی ادامه داد: بدون شک با سرنگونی نظام، افغانستان به سمت تباهی می‌رود و اشخاصی زمام امور را بدست خواهند گرفت که به هیچ عنوان قابل اعتماد نیستند.

بیژن با بیان این مطلب که روی موضوع تشکیل حکومت موقت حدود یک سال بررسی و مشاوره صورت گرفته، گفت: در شرایط کنونی افغانستان تشکیل حکومت موقت یک بحث موجه است.

عضو حزب کنگره ملی افغانستان ضمن این که حکومت اشرف غنی را نا مشروع دانست، گفت که به دلیل عملکرد سودجویانه عبدالله و غنی، کشور به بدبختی و مصیبت کشانده شده است.

وی اظهارداشت: غنی و عبدالله باید قبول کنند که عملکرد‌ آنها ناکام بوده و ادامه این روند سبب افزایش بدبختی‌ها در افغانستان خواهد شد و باید استعفا دهند.

وی گفت که گروه‌های تروریستی و جریان‌های مزدور منافع بیگانگان تلاش می‌کنند با انجام جنایات ضد بشری، افغانستان را به بسوی نابودی سوق دهند.

این عضو حزب کنگره ملی افزود این نگرانی را با مردم درمیان گذاشته است.

بشیر بیژن در پایان تصریح کرد که رفتارهای فراقانونی و غیر دموکراتیک اشرف غنی در گام نخست و عبدالله بستر را برای رفتن کشور بسوی تباهی فراهم می‌کند.