اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

قومانده پیشین پولیس هرات گفت: ناامنی ها در قسمت شمال و شمال شرق زیاد شده است و این ناامنی ها عوامل زیادی دارد…
وضعیت ناامنی در شمال به حدی رسیده است که بسیاری از مردم از شهرهای شمالی بیجا شده اند و به شهرهای دیگر آواره گشته اند. جدای از اینها مسیرها نیز بسیار ناامن گشته به طوری که مردم در شمال به راحتی نمی توانند از شاهراه های عمومی عبور کنند و از شمال به کابل به راحتی بگذرند. علل ناامنی در شمال چیست و چرا جنگ ها از جنوب به شمال کشیده شد.

جنرال مجید روزی، قومانده پیشین پولیس هرات در گفتگو با آریانا گفت: ناامنی ها در قسمت شمال و شمال شرق زیاد شده است و این ناامنی ها عوامل زیادی دارد. ما نیروهای قهرمان و از جان گذشته داریم، سلاح و وسایط کافی و افسران با شهامت و عساکر با غیرت و عزت داریم اما قومندانان ما نمی توانند از این نیروها و تجهیزات به درستی استفاده کنند و در وقت و زمان مناسب آن را به کار بگیرند.

وی افزود: در حال حاضر دشمنان ما تلاش دارند خود را به شمال برسانند و آنجا را کاملاً ناامن بسازند تا بتوانند بهره برداری که باداران آنها می خواهند انجام دهند.

جنرال روزی، در خصوص هدف گروه های تروریستی در شمال کشور بیان داشت: القاعده و داعشی که امروز در افغانستان پیدا شده است بر روی شمال افغانستان تمرکز کرده اند که در این اواخر ضربات کوبنده ای هم از سوی نیروهای امنیتی دیده اند. قصد آنها این است که نیروهای امنیتی ما را در اینجا مصروف بسازند و خود در جاهایی که پلان دارند کار کنند.

قومانده پیشین پولیس هرات، در خصوص علت قدرت گرفتن گروه های تروریستی در افغانستان اظهار کرد: متاسفانه درون نظام ما افرادی وجود دارند که مزدور دستگاه های استخباراتی بیرونی شده اند و از این طریق امرار معاش می کنند و این تروریست ها را حمایت می کنند تا بتوانند در افغانستان فعالیت کنند در غیر این صورت و در میان مردم این گروه ها جایگاهی نداشته و ندارند و نمی توانند فعالیت کنند.

وی، ادامه داد: تمام عملیات و انتحاری هایی که در افغانستان، در گذشته و اخیراً انجام شده است، همه با هماهنگی و همکاری افرادی از داخل نظام انجام گرفته است. حوادثی چون حادثه دهمزنگ و حمله به پوهنتون امریکایی ها که در طی این حوادث خون صدها جوان ما ریخت همه و همه با همکاری های داخلی صورت گرفته است. انتحاری ها به افغانستان آورده شده اند، در خانه ها جابجا شده اند و ازآنها پذیرایی صورت گرفته است.

رییس جمهور افغانستان باید بداند قبل از اینکه با داعش و گروه های تروریستی بجنگد باید با این افراد که رخنه در نظام کرده اند و از درون آن را خراب می کنند بجنگند.

موضوع : اخبار