اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کنگره بین المللی خطر جریان های تکفیری برای اسلام، مسلمین و جهان بشـریت و راه های برون رفت از آن از صبح روز یکشنبه در شهر قم – ایران با حضور علما و اندیشمندان اسلامی اهل سنت و شیعه از 83 کشور جهان برگزار شده که امروز هم ادامه دارد.

 

در این نشست تاکید شد که استکبار جهانی به همراه صیهونیست ها با تشکیل گروهک های تروریستی داعش ، طالبان و … در صدد خشن جلوه دادن چهره نورانی اسلام هستند. غربیها به سردمداری آمریکا به خاطر ترس از گسترش اسلام در جهان، این گروهک های تروریستی را تاسیس کرده تا از طریق جنایات بی شمار آنان از گسترش اسلام جلوگیری کنند.

 

شواهد نشان می دهد در دو دهه ی اخیر گرایش مردم کشورهای مختلف جهان از جمله اروپا و امریکا به دین مبین اسلام 10 برابر شده است. به همین دلیل هم امریکا و صهیونیست ها که بسیاری از مشکلات و درگیری های جهان اسلام از سوی آنان طراحی شده از گسترش دین اسلام هراس دارند و با ترفندهای مختلف در صدد ضربه زدن به اسلام هستند.

 

محترم احمدشاه احمدزی یکی از علمای کشور ما نیز در حاشیه این کنگره گفت: جریانی با جهالت های گسترده می کوشد تا مردم را از اسلام دور کند؛ ما باید هوشیار باشیم و اجازه ندهیم که این تکفیر و تندروی در میان مسلمانان رواج یابد. امت اسلامی یک امت واحده است و همواره بر وحدت اسلامی تاکید دارد و از این رو باید کوشید تا این وحدت و اتحاد گسترش یابد. ما نباید در دین خود افراط و تفریط داشته باشیم و یک سری در تلاش هستند تا مردم را از دین جدا سازند و باید هوشیار باشیم.

 

محمد صادق محمد یوسف مفتی اعظم ازبکستان، آیت الله حجت عضو شورای علمای شیعه افغانستان، شیخ عبدالرزاق قسوم رییس جمعیت علمای مسلمین الجزایر، عارف الدین احمد عضو مجلس ملی و رییس مجلس العلما اندونزی، عبدالقادر گیسینگ رییس دانشگاه اسلامی مولاویس اندونزی، عباس دیپالما مسوول موسسه اسلامی امام مهدی(عج) از ایتالیا، الله شکور پاشازاده مفتی اعظم آذربایجان و فیصل مرهل مسوول مرکز الغدیر شهر توکمان آرژانتین در کنگره جهانی جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام حضور دارند.

 

همچنین عیسی گونش مسوول موسسه اسلامی ندای اهل بیت از آلمان، عبدالعلیم موسی امام جماعت واشنگتن از آمریکا، جعفر العلوی رهبر جنبش عمل اسلامی در بحرین، شیخ محمد المغربی امام جمعه از کشور برزیل، عبدالحی بکالی دبیر کل حزب اسلامی بلجیم، دکتر ای کی بدرالدجی وکیل دادگاه عالی بنگلادش، مدحث چلیچ رییس دراویش بوسنی، علامه راجه ناصر عباس جعفری دبیر کل مجلس وحدت پاکستان، محی الدین کبیری رییس حزب نهضت اسلامی تاجیکستان، شیخ یاصالح رییس ائمه جماعات غیر دولتی تانزانیا، محمد تاساپورت استاد دانشگاه پراتوم تانی از تایلند نیز از علمای برجسته فرق و مذاهب مختلف اسلامی هستند که در این کنگره حضور یافته اند.

 

علمای برجسته دیگری همچون حسن بیدمز معاون حزب سعادت ترکیه، حسن کارالوت رییس علمای جعفری ترکیه، شیخ عبدالقادر قاها استاد دانشگاه و از علمای برجسته اهل سنت تونس، شهادب الدین کریم اف مفتی اهل سنت روسیه، دکتر تومیتا و داکتر شیمامت از کشور جاپان، احمد لبی از کشور سریلانکا، حاج هاشم علی السراج از رهبران طریقت صوفیه سودان، چوپاق جلیل اف مفتی اعظم قرقیزستان، علی محیی الدین القره داغی دبیر کل اتحادیه جهانی علمای مسلمین، عزیز حسن اویچ مفتی اعظم (رییس مسیحیت مسلمانان کرواسی)، حمود محمد عباد وزیر سابق اوقاف یمن، نعیم الغندور رییس جامعه مسلمانان یونان، سید محمد باقر مهری دبیرمجمع علمای کویت، شیخ عثمان محمد جا نائب رییس شورای عالی اسلامی و سید ابراهیم امین رییس دفتر حزب الله حضور دارند.

 

خاطرنشان می شود 311 شخصیت و عالم دینی خارجی در کنگره جهانی جریان های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام حضور دارند.

 

 

موضوع : اخبار