اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عبدالهادی الخواجه فعال حقوقی بحرین که محکوم به حبس ابد است، از چهارده روز پیش در اعتراض به بدرفتاری زندانبانان در زندان مرکزی جو و استمرار بازداشت اعتصاب غذا کرده است.

 

پایگاه خبری البحرین الیوم راپور داد که اطلاعی از آخرین وضعیت جسمانی عبدالهادی الخواجه در دست نیست و پیش از این اخبار واصله حاکی از وخامت حال وی بود و ترس از انتقال وی به شفاخانه و اقدام برای تغذیه اجباری او وجود دارد.

 

طبق این راپور، 63 سازمان غیردولتی بحرین در نامه‌ای به حمد عیسی پادشاه این کشور و هیأت دایمی آن در ژنیف درباره وخامت حال الخواجه و نبیل رجب ابراز نگرانی کرده و بر ضرورت رسیده‌گی به وضعیت تداوی عاجل آنها تأکید کردند.

 

این سازمان‌ها آزادی عاجل و بی‌قید و شرط الخواجه و نبیل رجب را خواستار شده و تأکید کردند که هدف از بازداشت آنها مجازات کردن این دو نفر به خاطر فعالیت‌های مسالمت‌آمیز و قانونی درباره حقوق بشر است.

 

مرکز الخلیج برای حقوق بشر نیز در بیانیه‌ای خواستار تداوی عاجل الخواجه در خارج از بحرین شد و تأکید کرد که جان الخواجه در خطر است.

 

دولت بحرین عبدالهادی الخواجه فعال حقوق بشری و از چهره‌های برجسته انقلاب این کشور در سال 2011 را به حبس ابد محکوم کرده است.

موضوع : اخبار