اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حکمت خلیل کرزی حین تقرر بحیث معاون وزیر خارجه موضوعات قومی سمتی و زبانی را در وزارت خارجه بنیانگزاری کرد تا اینکه اقدامات عجولانه، قومی و زبانی وی بیشتر از صد تن از کارمندان مسلکی با تجربه و با دانش وزارت خارجه را که اخیرا وظایف شان از سفارت خانه ها ختم شده است تمام شان فرار را بر قرار ترجیح بدهند و به کشور های مختلف پناهنده شوند.

 

برخورد سلیقوی، بهانه گیری های متعدد، فشار های بی مورد بر فارسی زبانان یکی از موضوعاتی است که حکمت خان در پیش گرفته است و به تعداد بیشتز از 90 تن از کارمندانی که از سه سال قبل ختم وظیفه شده اند و با عزت به افغانستان برگشته اند با بی سرنوشتی در حاضری موقت بسر ببرند و از زندگی شان همیشه رنج ببرند دلیل همه مشکلات کارمندان نداشتن واسطه و شناخت با حکمت خان است.

 

با درک غلط و قید گیری های بی موجب حکمت خان بیشتر از دو صد تن از کارمندان داخلی وزارت که بیشتر از پنج سال را در کابل سپری کرده اند و کاملا واجد شرایط استند برای شان فرصت مساعد نمی شود که در خارج مقرر شوند چون حکمت خان صرف قندهاری مقرر میکند و بس بقیه همه هیچ.

 

حکمت خان به دستور بادار اش پست های بیرونی را از سفارت واشنگتن گرفته تا پاکستان به تمام دوستان و نزدیکان رئیس جمهور تحفه میدهد و اصلا درک هم ندارد که بقیه مردم هم از افغانستان استند. در یک سال و نیم بیشتر از بیست نفر را در پست های کلیدی خلاف قانون خدمات ملکی مقرر نموده است که به دستور حکمت خان بوده و همه شان الف بر جگر ندارند به جز اینکه افغانستان را در دنیا بد نام کنند و بس.

موضوع : اخبار