اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

شوهر والی دایکندی چند عضو ‫‏شورای ولایتی و برخی از فعالان ‫‏مدنی آن ولایت را بدلیل ادامه اعتراض ‫‏عدالت خواهی برای شهدای زابل لت و کوب نموده است.

 

سمیه محمدی و شیما رستمیان دو تن از اعضای شورای ولایتی و سخی سعادت فعال مدنی در ولایت دایکندی، افرادی اند که روز جمعه در جریان برپایی یک مراسم در شهر نیلی مرکز این ولایت، از سوی شوهر و محافظان والی این ولایت لت وکوب شدند.

 

با این حال، سخی سعادت یکتن ازفعالان مدنی در این ولایت، دلیل لت وکوب شدن خود و دو عضو شورای ولایتی این ولایت را تقدیر ازحرکت های مدنی شهروندان کشور در راستای دادخواهی برای قربانیان ولسوالی جاغوری ولایت غزنی و انتقاد از کار کردهای معصومه مرادی والی این ولایت می داند.

 

وی تصریح می کند: شوهر والی دایکندی زمانی بر من حمله کرد و مرا مورد لت و کوب قرار داد که من پشت میز خطابه در حال سخنرانی بودم و در سخنان خود از بی توجهی دولت به اعتراضات مدنی مردم و از کم کاری های معصومه مرادی در این ولایت انتقاد می کردم.

 

از سویی هم، شیما رستمیان عضو شورای ولایتی دایکندی در گفتگو با کلید گفت: شوهر معصومه مرادی والی این ولایت، در حال لت وکوب سخی سعادت بود، زمانی که وی می خواست که از این رویداد جلوگیری نماید؛ اما خودش نیز از سوی خلیل پیلوت، شوهر والی دایکندی مورد لت و کوب قرار گرفت.

 

اما معصومه مرادی والی ولایت دایکندی می گوید: شیما رستمیان وسمیه محمدی دو عضو شورای ولایتی و سخی سعادت فعال جامعه مدنی توسط شوهرش نه، بلکه توسط محافظان اش مورد لت و کوب قرار گرفته اند.

مرادی می افزاید: خانم رستمیان تصمیم داشت بالای من حمله کند؛ اما محافظان ام به وی اجازه انجام این کار را ندادند.

 

معصومه مرادی سه ماه است به عنوان والی ولایت دایکندی تعیین و رسما به کار آغاز کرده است.

موضوع : اخبار