اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

استعفای یک عضو اصلی تیم حقوقی و قانونی ترمپ به مثابه شوکی کلان برای اوست.

به نقل از روزنامه الاخبار، با استعفای دو مسئول امریکایی دیگر، چرخه استعفاها بار دیگر ارگ سفید را در برگرفته است، آن هم در حالی که دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا سخت در تلاش برای تشکیل یک کارگروه به منظور رویارویی با بحران های بی شمار خود است.

استعفای جدید، شوکی برای ترمپ

استعفای یک عضو اصلی تیم حقوقی و قانونی ترمپ به مثابه شوکی به اوست زیرا وی در خصوص تبانی با روسیه و تاثیرگذاری بر مدیر سابق دفتر تحقیقات فدرال امریکا با اتهاماتی روبه رو است.

این در حالی است که شان اسپایسر سخنگوی ارگ سفید نیز به دلیل مخالفت با ترمپ بر سر انتخاب مدیر جدید ارتباطات در ارگ سفید استعفا داد.

در همین ارتباط مارک کارالو مسئول هماهنگی رسانه ای تیم حقوقی ترمپ در ارتباط با بحران اتهامات وارده به مسکو مبنی بر دخالت در انتخابات ریاست جمهوری امریکا نیز از سمت خود استعفا کرد بدون اینکه به دلایل این تصمیم خود اشاره کند.

ورود ترمپ به محدوده قانونی پرخطر

این تصمیم او در حالی اتخاذ شد که ترمپ با هشدار به محققان در مورد بررسی دوسیه های مالی خانواده اش وارد محدوده قانونی پرخطری شد.

به عبارت بهتر ترمپ در یک گفت وگوی مفصل با روزنامه نیویارک تایمز خط قرمزهایی را برای مدعی العموم رابرت مولر مامور تحقیق در خصوص دوسیه های مالی تعین کرده و به او در مورد اینکه تحقیقاتش نباید مسایل مالی خانواده اش را شامل شود، هشدار داد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا تحقیق مولر در مورد دوسیه های مالی غیرمرتبط با روسیه خط قرمز به شمار می آید، گفت: بله.

این در حالی است که ماموریت مولر تحقیق در این مورد است که آیا ترمپ و معاونانش در خصوص انتخابات ریاست جمهوری در سال 2016 با روسیه تبانی کردند یا خیر؟

با ادامه تحقیقات و رسیدن آن به مسایل اعتبارات مالی، رسانه های امریکا اعلام کردند، متحدان ترمپ به دنبال راهی برای سلب اعتماد از تحقیقات مولر هستند خاصتاً اینکه ترمپ شخصا در بیطرفی او تردید دارد.

در این میان مارک ورنر سناتور دموکرات امریکا و عضو کمیته استخباراتی وابسته به سنای امریکا پس از دریافت اطلاعاتی که نشان می دهد ترمپ به دنبال برکناری دو معاون خود در ارتباط با دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری است، سخت ابراز نگرانی کرد.