اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

علمای دینی باید درباره ی چه دروغ هایی توضیح دهند؟ آیا هنوز مشخص نشده که طالبان از کجا تامین مالی و نظامی می شوند که داکتر صاحب به دنبال متهم و مقصر می گردد؟ از طرف دیگر از چه زمانی طالبان برادر مردم افغانستان شده اند که اکنون رییس جمهور آنها را متهم به برادرکشی می کنند؟

 

 

پس از سه حمله ی انتحاری خونبار توسط طالبان در کابل روز جمعه، داکتر عبدالله در دیدار با مجروحان این حادثه، مدعی شد که نیروهای امنیتی افغانستان، حملات انتحاری به کابل را بی پاسخ نمی گذارند.

 

رییس اجرایی کشور گفت: این نوع حمله ها علت شکست دشمنان کشور است، مردم و نیروهای مسلح، این حملات را بی‌پاسخ نگذاشته و عاملان این جنایت را شناسایی و مجازات خواهند کرد.

 

داکتر اشرف غنی نیز در دیدار با شماری از علمای دینی، چهره های سیاسی و اعضای مجلس نمایندگان اظهار داشت که ما به یک اجماع سیاسی و اسلامی با حضور علما، چهره های سیاسی و بزرگان قومی نیاز داریم.

 

رییس جمهور تصریح کرد: پس از افشای خبر مرگ ملا عمر، علمای دینی باید درباره دروغ‌های گفته‌ شده به مردم آگاهی دهند! باید مشخص شود که دشمنان مردم افغانستان از چه آدرسی دست به برادر کشی و خونریزی می زنند؟

 

یکبار دیگر به گفته های داکتر اشرف غنی توجه فرمایید!!! علمای دینی باید درباره ی چه دروغ هایی توضیح دهند؟ آیا هنوز مشخص نشده که طالبان از کجا تامین مالی و نظامی می شوند که داکتر صاحب به دنبال متهم و مقصر می گردد؟ از طرف دیگر از چه زمانی طالبان برادر مردم افغانستان شده اند که اکنون رییس جمهور آنها را متهم به برادرکشی می کنند؟

 

مطلب کاملا مشخص است. تمامی تحرکات طالبان در مقابل افغانستان، در پاکستان تنظیم می شود که مرگ ملا عمر مدعی این ادعا است. پاکستان درباره مرگ سران طالبان در کشورش هرگز با دولت کابل همکاری لازم را انجام نداده و نمی دهد. اشرف غنی صاحب باید از برادر پاکستانی خود بپرسد که چرا تا به حال خبر مرگ ملاعمر را مخفی نگه داشته اند؟

 

این موضوع اثبات می کند که تمام گفته های این چنده ساله منتقدین واقعی سیاست داخلی و خارجی کشور، که می گفتند پاکستان مهد پرورش تروریست می باشد صحیح بوده است. حقیقت این است که آمریکا بی جهت هزینه ی ارتش پاکستان را نمی پردازد و هر ساله یک مبلغ کلان را بدون برنامه در اختیار استخبارات پاکستان نمی گذارد.

 

این همه هزینه ی غرب در پاکستان به این جهت است که نیروهای تکفیری از القاعده و طالبان گرفته تا داعش و جیش العدل و جندالشیطان و … در پاکستان آموزش ببینند و سپس به کشورهای اسلامی مورد هدف اعزام شود و تحت نام گروهای جهاد اسلامی بنام اسلام و به کام آمریکا، مسلمانان را به خاک و خون بکشند.

 

حال می توان به وضوح مشاهده کرد که پاکستان هرگز همسایه خوبی برای ما نبوده و آمریکا هرگز همپیمان مناسبی با کشور اسلامی ما نیست. این دو یکی مزدور است و یکی ارباب جنایتکار که برای رسیدن به مقاصد شوم خود از هیچ چیزی ابایی ندارند حتی کشتار مردم مسلمان بی دفاع و تربیت گروه های افراطی ای که جز قتل و تجاوز و تخریب آثار تاریخی اسلامی، هیچ چیزی آموزش ندیده اند.

 

حال با این تفاصیل باید دید اینگونه سخن گفتن جناب اشرف غنی به چه معنا است و چه چیزی را می خواهد پنهان کند که مردم از آن بی خبر هستند؟

موضوع : اخبار