اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

باند سه نفره دادگاه عالی کشور در مقابل رشوت های کلان، احکام محاکم ثلاثه را بنام پروسه تجدید نظر به نفع رشوه دهنده تغییر و احکام محاکم را با فریب، نیرنگ و جعل اسناد در دوسیه و گزارش به شورای عالی مانع تطبیق احکام نهایی شده و بالاخره باعث لغو حکم مذکور می گردیدند.

 

کار را رییس باند اقای عابد رییس اداری دادگاه عالی با تحریر حکم و گرفتن امضای رییس دادگاه عالی اغاز و پول خود را نقدا اخذ و امر را به عارض می سپرد.

 

عارض امر را به رییس دارالانشا اقای رووفی می برد رووفی به عضو محیل و همه کاره باند (مدیر تجدید نظر دارلانشای دادگاه عالی) راجع نموده و خود را بی طرف و بی غرض معرفی می نمود.

 

مدیر تجدید نظر عصر همان روز یا روز بعد با عارض در ولسوالی قره باغ ولایت کابل (محل اصلی زندگی خود و دور از کابل تا مورد تعقیب و شناسایی قرار نگیرد) وعده ملاقات می داد.

 

در انجا مدیر تجدید نظر فیصله محکمه ابتداییه و استیناف را مطالعه و راه های نقض کردن انرا با عارض مورد بررسی قرار داده و نظر به اینکه نقض فیصله چه اندازه سهل یا مشکل است پول رشوه ان مورد موافقه قرار می گرفت که معمولا در سه مرحله باید پرداخت می گردید.

 

1-پرداخت اولین پول همان روز یا فردای ان روز صورت می گرفت که مدیر تجدید نظر باید عاجل مکتوب ارایه گزارش را به محکمه مربوطه تحریر و خواهان گذارش در مورد می گردید.

 

2-بعد از رسیدن گزارش که به طور غیر معمول در طول ۳-۴ روز صورت می گرفت ملاقات دومی صورت می گرفت و اینبار در کابل.

در این ملاقات که عارض اولین پول را داده و در دام این مدیر محیل قرار داشت و تقاضای مدیر محیل چندین بار بلند تر از بار اول است و نظر به اینکه ایا حکم محکمه تنفیذ گردیده یا خیر پول رشوه کم و زیاد می گردید.

 

در صورت توافق بالای پول رشوه مدیر محیل عاجل دوسیه از مرجع مربوطه خواسته و به کمسیونی برای گزارش ارسال می گردید.

 

در صورتی که به اسناد جعلی ضرورت می شد توسط عارض یا مدیر تهیه می گردید. درصورت شکایت یا اطلاع مقامات عالی دادگاه عالی اینجا دیگر وظیفه اقای رووفی بود که بحیث ادمی که به سوء استفاده شهرت نداشت به سادگی به قناعت مقامات می پرداخت که هیچ کار غیر قانونی در جریان نیست و همه چیز طبق قانون پیش می رود.

 

3-اخرین ملاقات و اخرین پول که پول بسیار کلان بود و مدیر اینبار از بعضی اعضای شورای عالی نیز اسم برده (خدا بداند که راست می گفت یا دروغ) و به نام این اعضای شورای عالی پول می خواست.

 

معمولن این پول نزد یک صراف مورد اعتماد مدیر تا روز جلسه شورای عالی به امانت گذاشته می شد. در صورت نقض حکم ساعت ۴ همان ۳ شنبه که جلسه شورای عالی دایر گردیده بود پول مربوط مدیر تجدید نظر گردیده در غیر ان عارض پول خود را از صرافی پس می گرفت.

 

حال که ۲ عضو باند در صحنه نیستند (رووفی کشته شد و عابد در انجام همین عمل افشا و برطرف گردید) مدیر تجدید نظر از کسانیکه پول گرفته در جنجال و سرگردانی قرار گرفته است.

 

امیدوارم که این مورد بازخواست قانون قرار گیرد تا این لکه ننگین از چهره سیستم قضایی کشور پاک گردد.

 

م.ک