اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

حمله ی صبحگاهی طالبان به ناحیه دهم امنیت ملی کابل و مقابل ساختمان ریاست آن، بگونه ای بی سابقه و وسیع در رسانه های داخلی و خارجی دنبال کننده ی وقایع روز افغانستان منعکس شد که متاسفانه مالامال از تهییج افکار عمومی و پمپاژ تبلیغاتی بود!

در سال های تضعیف و انزوای گروهک های تروریستی و مخالفان مسلح بالا شده بر کوه ها، آنچه که بیش از قدرت نمایی ناتو یا رشادت های اردوی ملی، بر ثبات و امنیت نسبی کشور تاثیر بسزا گذاشت؛ باور خلع سلاح شدن و پذیرش افکار عمومی از کمرنگ شدن خطرات طالبان بود.

به عبارت دیگر و بدین معنا که جنگ نرم غرب، ادعاهای ناتو، همسویی رسانه های جمعی اعم از رادیو، تلویزیون و مطبوعات و نیز نطق های غرای ارگ نشینان همه و همه به کمک هم آمدند تا دیگر مخالفان مسلح نتوانند مانور بدهند و با سیاهنمایی ها و اغراق ها منجر به ناامنی های ذهنی و به تبع آن ناآرامی های عینی گردند.

در واقع جنگ نرم و مانور تبلیغاتی امریکا از غلبه بر تروریسم در افغانستان و عراق به ضرر طالبان تمام شد و پس از آن شاهد رونق کسب و کار با همکاری سرمایه گذاران داخلی و خارجی و بازگشت گروهی مهاجران به کشور بودیم اما اینک ورق برگشته است.

انتشار گزارش های پر ملات و انعکاس وسیع و حجیم از حملات بهاری طالبان موسوم به حملات عمری خود به خود زمینه تحقق این ادعای مخالفان مسلح را فراهم کرد تا بیش از 300 کشته و زخمی در ناحیه دهم امنیتی کابل، اولین قربانیان حملات عمری نام بگیرند و افکار عمومی در جوّی مسموم متشنج شوند.

در حال حاضر، تسخیر اذهان عمومی و پمپاژ تبلیغاتی در قالب جنگ نرم که روزی روزگاری ابزار امریکا بشمار می آمد امروز در دستان طالبان است و از اهرم فشار خود به سود خود استفاده کردند و متاسفانه مطبوعات و رسانه ها نیز ناخودآگاه و ناخواسته به آن دامن زدند.
بر کسی پوشیده نیست که بازی با افکار عمومی و بزرگنمایی تحرکات طالبان و حملات تروریستی در پراکندن رعب و وحشت در جامعه و نگرانی و انجماد و انفعال مردم ملکی و اردوی ملی، بیش از حملات واقعی و عمق قدرت مخالفان مسلحی است که نه تعدادشان قابل توجه و نه حملات شان قابل اغماض است.

موضوع : اخبار