اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

محصلان برجسته‌ترین پوهنتون نظامی امریکا، متهم استند که در امر خرید و فروش مواد مخدر فعالیت داشته اند.

به نوشته ویبسایت نیوی تایمز مسوولان تیم تحقیق در راپور‌های خود تاکنون تنها نوع سوءرفتار‌ها را نشر ساخته‌اند.

در اعلامیه تیم تحقیقاتی نیروی بحری امریکا به طور آشکار نوع مواد مخدر و تعداد محصلان دخیل در این مسئله اشاره نشده است.

فاکس نیوز ، دیگر رسانه امریکایی در راپوری در این زمینه نوشت که سه محصل پوهنتون نیروی بحری امریکا متهم استند که در امر خرید و فروش کوکائین ، ال. اس .دی و دیگر مواد آرام بخش غیرمجاز از طریق شبکه‌های انترنتی غیر قانونی موسم به دارک وب که افراد ناشناس آن را هدایت می‌کنند، فعالیت داشته‌اند.

فاکس نیوز راپور داد که این افراد در داد و ستد مواد مخدر از ارز رمزی بیت‌کویین استفاده کرده‌اند.

در اعلامیه پوهنتون بحری امریکا که برای آژانس خبررسانی آسوشیتدپرس ارسال شده ، آمده است که تحقیق‌ها در این زمینه از 2 ماه و نیم قبل آغاز شده بود.

آکادمی نیروی بحری امریکا، از برجسته‌ترین پوهنتون‌های نظامی این کشور در شهر آناپولیس در مریلند است.

چندی قبل نیز در خبری مشابه مشخص شد ناوگان هفتم نیروی بحری امریکا تحقیق درباره چند ملوان این کشور را که در جاپان به خرید و فروش مواد مخدر متهم استند، آغاز کرده است.

روزنامه وال استریت ژورنال در همین رابطه از انجام تحقیق درباره دستکم 24 ملوان متهم به خرید، فروش و مصرف مواد مخدر چون ال .اس. دی و قرص‌های روانگردان در جاپان خبر داد.

این روزنامه در خبر خود نوشت که نیروی بحری درحال بررسی این موضوع است که آیا ملوانان امریکایی مواد مخدر را به صورت انلاین خرید و فروش کرده و آن‌ها را به اهالی محلی فروخته‌اند یا خیر.

سخنگوی ناوگان هفتم نیروی بحری امریکا در جاپان در واکنش به این مسئله گفت: نیروی بحری به هیچ وجه مصرف مواد مخدر را تحمل نمی‌کند و تمامی اتهام‌ها درباره سوء استفاده ملوانان، ملکیان نیروی بحری و اعضای خانواده آن‌ها را بسیار جدی می‌گیرد.